Комітет ВР підтримав законопроєкт щодо страхування інвестицій від воєнних ризиків

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти за основу законопроєкт, який має дозволити Експортно-кредитному агентству (ЕКА) страхувати від воєнних ризиків інвестиції в Україні. Про це у Facebook повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Як зауважив Кисилевський, ухвалення закону дозволить усунути прогалину, що обмежує можливість для ЕКА страхування вітчизняних інвестицій від воєнних ризиків та створить для цього правові підстави. Іноземні компанії також зможуть скористатися цим механізмом. Він зможе запрацювати, коли уряд та Нацбанк України приймуть підзаконну нормативну базу. Окрім того, під ці завдання буде важливим збільшення статутного капіталу агенства.

«Міжнародний досвід страхування воєнних ризиків вказує на те, що такий поліс для бізнесу має коштувати в середньому 1-3% річних від обсягу інвестицій. Власники зазвичай розраховують на компенсацію до 90% збитків проєкту, пов’язаних з війною», – зазначив народний депутат.

За словами голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, законопроєкт розробили, аби створити умови для масштабування інвестицій в Україні під час військових дій та повоєнного відновлення.

«Ініціатива передбачає підтримку економічної діяльності в Україні, посилення промислового (зокрема оборонно-промислового) сектору, а також створення нових робочих місць та наповнення бюджетів всіх рівнів коштами від сплати податків, що призведе до посилення сил оборони країни», – зауважив він.

Нагадаємо, що законопроєкт №9015 про внесення змін до Закону України «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності» був зареєстрований у парламенті 14 лютого поточного року. Зараз послуга страхування інвестицій від воєнних ризиків потенційно доступна для іноземних інвесторів, які можуть застрахувати свої інвестиції в Україну через MIGA (підрозділ Світового банку) або американську DFC – співпрацю з ними координує Міністерство економіки.

Водночас законопроєкт передбачає, що таке страхування буде здійснюватися виключно за умови спрямування інвестицій на створення об’єктів та інфраструктури, необхідної для розвитку переробної промисловості та експорту товарів (робіт, послуг) українського походження.

Джерело: https://gmk.center/ua/