У березні 2021 року компанія «Сади Дніпра» (ТМ UApple) експортувала перший контейнер свіжого яблука до Сомалі.

«Нашу компанію вже добре знають покупці фруктів на Близькому Сході. Адже ми поставляємо в країни цього регіону яблуко вже кілька років, завдяки успішним торговим місіям за підтримки ФАО і ЄБРР і нашої спільної стратегії на диверсифікацію експорту. Після початку пандемії та скасування більшості виставок і торговельних місій, пошук нових покупців був ускладнений. Тому ми прийняли рішення про участь у виставці Gulfood 2021 Дубаї в лютому цього року, попри те, що це не спеціалізована виставка. Колективний український стенд організувала ІТС (International Trade Cente. Саме там і був укладений цей, досить вигідний для нас контракт», – говорить Олександр Пахно, керівник «Садів Дніпра».

За його словами, в цьому сезоні яблуко UApple було поставлено в 10 країн світу, а Сомалі, стали одинадцятою країною. При цьому в компанії відзначають складності в роботі з Субсахарською Африкою. Логістика дорога, а контейнер знаходиться в дорозі довго.

Україна поступово нарощує постачання яблука в країни Субсахарської Африки, попри загальне зниження обсягів експорту через неврожай яблука два роки підряд. При цьому однією з переваг реалізації яблука в Африку є можливість реалізації плодів порівняно невеликого калібру, які не мають високого попиту на внутрішньому ринку нашої держави.

Нагадаємо, що в каталозі інвестиційних проєктів представлено інвестиційний проєкт фермерського господарства «Відродження»: комплекс зі зберігання плодо-овочевої продукції та її сортування,  що передбачає будівництво холодильника з регульованим газовим середовищем, призначеного для високоякісного зберігання фруктів та овочів з подальшими сортуванням та пакуванням. Загальна місткість комплексу становитиме 5 тис. тонн. Зазначений інвестиційний проєкт був відібраний Офісом Президента України та Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest для представлення потенційним інвесторам.

Джерело: www.rei.mfa.gov.ua