Українські підприємці, які релокували свій бізнес у більш безпечні регіони України, можуть отримати компенсацію. ЄБРР, Швейцарія та США відшкодують усі витрати на релокацію в розмірі до €30 000 на одну компанію. Допомога українському середньому та малому бізнесу, який релокується у більш безпечні регіони країни, включає гранти на загальну суму €2,4 млн.

Які витрати покриватимуть   

Партнери відшкодують витрати повʼязані з:

  • транспортуванням обладнання, сировини та готової продукції; пакуванням, демонтажем, налагодженням, ремонтом, орендою та придбанням обладнання;
  • використанням приміщень: до одного місяця оренди, інженерні або ремонтно-будівельні роботи у приміщеннях для зберігання обладнання та виробництва. Умови отримання компенсації за релокацію бізнесу   

Отримати відшкодування за релокацію бізнесу можуть малі та середні українські компанії, які відповідають наступним вимогам:

  • до 500 працівників;
  • річний обіг до €50 млн або загальні активи до €43 млн;
  • не менше двох років операційної діяльності;
  • частка українських власників – більше 50%.

Компанії, які відповідають вказаним умовам, мають можливість подати заявку на отримання грантових коштів до 31 січня 2023 року.

Подати заявку можна за посиланням.

У заявці потрібно буде вказати: рік заснування компанії та чисельність працівників до і після релокації; галузь діяльності; річний обсяг за минулий рік; контактні дані Також потрібно буде коротко вказати обгрунтування потреби релокувати бізнес та зазначити, чи була/буде якась інша допомога з релокації.

Джерело: www.gurt.org.ua