Комплексна реконструкція кварталів застарілого житла має стати частиною післявоєнного відновлення громад

10 листопада відбувся круглий стіл, під час якого обговорили законопроєкт «Про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» (№ 6458), який наразі готується до другого читання.

Захід відбувся за участю народних депутатів України, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості та експертів.

«Після перемоги в Україні розпочнеться процес відбудови та відновлення житлової та соціальної інфраструктури громад, який має базуватися на комплексному підході. Зокрема, маємо подбати не тільки про відновлення об’єктів, які були зруйновані або пошкоджені внаслідок війни, але й застарілого житлового фонду, який вже давно вичерпав свій експлуатаційний ресурс. Прийняття нового законопроєкту про комплексну реконструкцію застарілого житла дозволить органам місцевого самоврядування розпочати планування оновлення житлового фонду в громадах у розрізі комплексного повоєнного відновлення», — зазначила Наталія Козловська, заступниця Міністра розвитку громад та територій України.

Зазначимо, що законопроєкт було розроблено та підтримано Урядом минулого року, а Верховна Рада схвалила його у першому читанні у вересні цього року. Відтак під час підготовки до другого читання, у документі необхідно змінити акценти, пов’язані з відбудовою житла, зруйнованого або пошкодженого внаслідок бойових дій.

Зокрема, документ:

  • запроваджує алгоритм прийняття рішення про реконструкцію застарілого житла;
  • передбачає реконструкцію не лише багатоквартирних будинків, а й наявних об’єктів соціально-транспортної інфраструктури, що розташовані в межах кварталу, який підлягає реконструкції;
  • удосконалює процедуру компенсації власникам застарілого житла;
  • передбачає різні варіанти відселення мешканців кварталу під час проведення реконструкції;
  • визначає заходи з реконструкції кварталу або мікрорайону: реконструкція багатоквартирних будинків, зокрема модернізація, з відселенням мешканців або без відселення чи знесення багатоквартирного будинку;
  • розширює перелік джерел фінансування проєктів реконструкції.

Реконструкція житлових об’єктів здійснюватиметься за новими будівельними нормами, які передбачають аспекти енергоефективності,  безбар’єрності, створення необхідних інфраструктурних умов тощо. Надалі це значно зменшить витрати на утримання житла.

Джерело: https://www.minregion.gov.ua/