Ведення бізнесу
Вчора, 27 березня 2019 року, відбулась зустріч директорки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Валентини Затишняк з представниками Дніпропетровської обласної організації роботодавців харчової та переробної промисловості «Дніпрохарчпром», Навчально-методичного центу професійно-технічної освіти в Дніпропетровській області та регіональним координатором проекту GIZ: «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні»*.
Робоча сила – конкурентна перевага, що приваблює інвесторів. Аналізуючи перспективи розвитку виробництва в регіоні, інвестор звертає увагу не тільки на наявність кваліфікованої робочої сили, а й на демографічну ситуацію. Трудова міграція продовжує бути одним з найбільш яскравих трендів 2019 року. Компанії працюють на утримання персоналу, інвестують в імідж привабливого роботодавця, шукають і впроваджують нові способи нематеріальної мотивації, навчають і розвивають персонал, а також ведуть активну роботу зі студентською аудиторією.
В регіоні виробництвом продуктів харчування і переробкою сільськогосподарських продуктів зайнято більш 130 основних підприємств (без урахування підсобних і малих підприємств), на яких працює близько 30 тис. осіб. За обсягами виробництва сільськогосподарської продукції у розрахунку на одну особу (11,7%), область посідає 4 місце в Україні.
Роботодавці харчової та переробної промисловості говорять про нестачу фахівців за напрямками: молоко, м’ясо та кондитерські вироби. Причини дисбалансу ринку праці знаходяться в системі профтехосвіти, яка є відірваною від реальних потреб роботодавців. Багатьох необхідних робітничих спеціальностей в переліку навчальних закладів взагалі не існує і роботодавці вимушені, вчити новачка професії біля працюючого майстра.
Під час зустрічі обговорили напрямки співробітництва з підготовки кваліфікованих кадрів професійно-технічними учбовими закладами з можливостями використання дуальної системи навчання, налагодження взаємодії з підприємствами щодо об’єднання зусиль у питаннях формування та покращення кадрової політики регіону.
Направлення ініціатив щодо спільного проекту роботодавців та GIZ «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні» задля збереження та примноження трудового потенціалу передбачатимуть модернізацію професійно-технічної освіти, можливості перекваліфікації, навчання дорослих тощо. Зазначене питання є вкрай складним, комплексним та потребує подальшої спільної праці.
*Довідково. Проект GIZ: «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізовує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за сприяння уряду Німеччини у співпраці з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.