Ведення бізнесу
Міжнародний фонд “Відродження” разом із Фондом Східна Європа за підтримки Норвезького агентства з питань розвитку та співробітництва (Norad) у партнерстві зі Швецією (Sida) розпочали трирічний Проєкт «Імпульс: розширення можливостей громадянського суспільства для стійкості та відновлення України» (далі – Проєкт).
Мета Проєкту – підвищити здатність українських організацій громадянського суспільства (ОГС) встановлювати та досягати цілі розвитку, які сприятимуть ранньому відновленню та реформам демократичного врядування в Україні. Діяльність спрямована на вирішення проблем, з якими стикаються ОГС, включаючи брак ресурсів, навичок, залучення, видимості та мережування. Проєкт посилить спроможність громадянського суспільства та покращить його позиції для захисту України як стійкої та інклюзивної європейської демократії, що допоможе їй відновитися від величезної шкоди, завданої російською війною.
Конкурс малих грантів передбачає підтримку місцевих і регіональних громадських ініціатив, які сприятимуть процесам відновлення, інклюзивності, гендерній рівності та екологічній стійкості в громадах тих регіонів, які найбільше страждають від воєнних дій. Географія конкурсу: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області. Організації, зареєстровані в м. Києві, мають право брати участь у конкурсі за умови, якщо вони працюють в громадах Київської або іншої із вище перелічених областей.
Для переможців конкурсу буде проводитися обов’язкова навчальна програма: тренінги та консультації для посилення управлінських, фінансових і комунікаційних навичок в ОГС; семінари для кращого розуміння гендерного підходу, екологічних стандартів, сталого розвитку, прозорості у діяльності організацій громадянського суспільства; стажування у найсильніших організаціях для формування нового покоління професіоналів громадянського суспільства; безкоштовне навчання на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! тощо. Переможці конкурсу залучатимуться до діяльності мереж регіональних центрів для підтримки місцевих ініціатив, навчання і взаємодії громад із владою, до форумів стійкості та іншої розвиткової діяльності.
Мета конкурсу:
А) Залучити організації громадянського суспільства із найбільш постраждалих регіонів до процесів планування відновлення України, яке враховує багатовимірні аспекти, та адвокації принципів сталого розвитку, прав людини, недискримінації і гендерної рівності, прозорості врядування у стратегіях відновлення та планах розвитку територіальних громад.
Б) Надати можливості для організаційного розвитку команд через виконання малих грантів та залучення до навчальної програми і розвитку партнерств.
Учасники конкурсу – місцеві або регіональні громадські організації, громадські спілки, благодійні фонди, органи самоорганізації населення, які активно сприяють процесам відновлення у своїх громадах (або регіонах) та залучають безпосередньо такі цільові аудиторії, як: ветеран-и/ки, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, інші вразливі групи громадян. Організація-аплікант має бути зареєстрована на території таких областей як: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська. Участь у конкурсі можуть брати організації, зареєстровані на територіях, підконтрольних уряду України у вище перелічених областях станом на 24.02.2022 р., а також під час повномасштабної війни, але за умови, що від дати їх первинної реєстрації минуло щонайменше 6 місяців (стосується усіх аплікантів). Організація може нині не знаходитися фізично у місці своєї реєстрації та може бути перереєстрованою на території, підконтрольній уряду України, якщо їй довелося релокуватися через інтенсивні воєнні дії або окупацію. Але релокована організація-аплікант повинна мати досвід долучення до громадських ініціатив, які стосуються регіону, де вона була зареєстрована (наприклад, участь у процесах планування пост-окупаційного відновлення, дистанційний моніторинг стану на території рідної громади тощо). Члени команди організації-апліканта мають фізично знаходитися в Україні та бути готовими наживо брати участь у програмі організаційного розвитку.
Види діяльності, які можуть бути включені до плану реалізації проєкту (перелік не є вичерпним):
Вітатиметься залучення до проєктної діяльності, у разі потреби, інших партнерських організацій громадянського суспільства або окремих фахівців, які працюють у громадській, науковій або освітній сферах.
Тривалість проєкту: загальна тривалість – до 12-ти місяців.
Критерії, за якими буде здійснюватися оцінка проєктних пропозицій:
Оптимальний бюджет одного проєкту – від 1.000.000 до 1.500.000 гривень.
Останні терміни подання проєктних пропозицій (15:00 за київським часом):
Оголошення результатів: результати оголошуватимуться через півтора місяці після кожного із зазначених термінів подання проєктних пропозицій.
Початок реалізації проєктів, які будуть підтримані в межах певної хвилі, слід планувати орієнтовно через два місяці після відповідного останнього терміну подання проєктних пропозицій.
Зверніть увагу!
Джерело: https://gurt.org.ua/