Конкурс від УКФ «Діджиталізація культурної спадщини»

Метою ЛОТу «Диджиталізація» (для прифронтових та деокупованих територій) є підтримка проєктів, спрямованих на диджиталізацію інформації, важливої для української держави та суспільства як певної гарантії збереження культурної спадщини в оцифрованому форматі та об’єднання української й міжнародної спільнот у віртуальному просторі історії та мистецтва України.

Загальний бюджет ЛОТу – 14 млн грн*

Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 300 тис. грн

Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 1 млн грн

У рамках ЛОТу підтримується тільки сектор культури та креативних індустрій «Культурна спадщина».

Пріоритети підтримки ЛОТу:

  • створення нових експозицій та оновлення тих, що вже існують, з використанням нових підходів та нових технологій (із залученням технологій VR, доповненої реальності, 3D-моделювання, 360°, мультимедійної голограми) в архівах, бібліотеках та музеях всіх видів та різних форм власності;
  • диджиталізація друкованих матеріалів, музейних об’єктів, архівних документів, аудіовізуальних матеріалів, архітектурних й археологічних пам’яток;
  • оцифрування об’єктів культурної спадщини, пошкоджених в ході російської агресії чи тих, що перебувають під загрозою; створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном;
  • реставрація архівних, бібліотечних та музейних предметів із подальшим їх оцифрування та представленням онлайн;
  • розробка та впровадження ІТ-засобів віддаленого доступу користувачів до архівів, бібліотек, музеїв.

Основний продукт ЛОТу:

  • цифровий опис, каталог, фонд, колекція, зібрання;
  • цифровий експонат (3D сканування музейних експонатів, мультимедійна голограма, 3D та 2D анімація);
  • віртуальні тури та екскурсії в 360° (в тому числі мультимедійний аудіогід);
  • мультимедійні виставки та мапінг (експозиція / реекспозиція);
  • віртуальна та доповнена реальність (AR-продукт, MR-продукт, VR-продукт);

Обов’язковою умовою ЛОТу є створення винятково цифрових продуктів та постійний онлайн-доступ зовнішніх користувачів до них упродовж щонайменше 3 років.

У ЛОТі 1. «Диджиталізація» не підтримується створення основних продуктів наживо та проведення будь-яких активностей (виставки, наукові симпозіуми, конференції, пленери, резиденції, екскурсії, виставки тощо), за винятком заходів, необхідних для реалізації інформаційного супроводу проєкту.

* Фонд залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів. 

Заявником ЛОТу може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на територіях областей України, де велися бойові дії або тих, що були тимчасово окуповані російською федерацією, а саме: Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області (за виключенням тимчасово окупованих територій на момент підписання Договору про надання гранту*) відповідно до законодавства України не менше ніж за 1 рік на дату початку конкурсного відбору та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.

* Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.

Терміни подачі аплікаційного пакету та реалізації проєкту

Подача аплікаційного пакету на конкурс: 30.12.2024 – 17.02.2025 (до 18.00 за київським часом).

Відбір аплікаційних пакетів на відповідність технічним критеріям: 18.02.2025 – 03.03.2025.

Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 15.05.2025 р.) до 30.10.2025.

Контакти: programa.cuh@ucf.in.ua

 

Джерело: https://gurt.org.ua/