Кредитне рейтингове агентство Standard & Poor’s підвищило рейтинг України з B- до B та підтвердило стабільний прогноз

27 вересня 2019 року, кредитне рейтингове агентство Standard & Poor’s підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України в іноземній та національній валютах до рівня «В» з «В, а також рейтинг України за національною шкалою до рівня «uaА» з «uaВВ. Агентство підтвердило короткостроковий суверенний кредитний рейтинг на рівні «В». Прогноз – стабільний.

Стабільний прогноз відображає сподівання агентства, що новий уряд України продовжить реалізовувати макроекономічні реформи, які проводились протягом останніх років. В той же час економіка відновлюється та співвідношення державного боргу до ВВП знижується. Агентство зазначає, що Україні слід зберегти доступ до внутрішніх та міжнародних ринків капіталу, що дозволить країні здійснити погашення комерційних запозичень протягом 2020 року.

Подальше підвищення рейтингу можливо, якщо зростання економіки та показники по бюджетному та зовнішньоекономічному секторах перевищать прогнози агентства. Агентство також розглядає можливість підвищення суверенних рейтингів, якщо інфляція приблизиться до цільових показників НБУ, або якщо кредитування в реальному секторі зростатиме і обмеження на рух капіталу буде скасовано.

Аналітики позитивно оцініють намір нового уряду покращити бізнес-клімат та зняти мораторій на продаж сільськогосподарських земель. На думку агентства, ці заходи можуть призвести до збильшення обсягів іноземних інвестицій в Україну, сприяючи зростанню економіки та зменшенню вразливості до зовнішніх викликів.

«Підвищення суверенного кредитного рейтингу S&P, слідом за Fitch, означає, що провідні кредитні рейтингові агенції світу відзначають прогрес України. Ризики навколо України зменшуються і наша країна стає більш привабливою для іноземних інвесторів, що в свою чергу сприяє зменшенню вартості запозичених коштів в бюджет України. Ми будемо продовжувати працювати над покращенням бюджетної політики та збереженням макроекомічноі стабільності в Україні», – прокоментувала Оксана Маркарова, Міністр фінансів України.

Більш детальна інформація про підвищення рейтингу на сайті агентства Standard & Poor’s.

Джерело: www.mof.gov.ua