Компанія KSG Agro розпочала будівництво заводу з виробництва енергетичних пелет у Криворізькому районі. Завод буде побудовано за проектом польської компанії Polish Energy Partners.
Повідомляється, що компанія KSG Agro знайшла у Польщі завод, технологія якого дозволяє виготовляти пелети без сушіння. Уклала з ним ліцензійну угоду і купила технологію разом з усією будівельною документацією. Проектна потужність майбутнього підприємства складатиме 60-90 тис. т на рік.
«На сьогодні ми закупили обладнання, готовність виробничої будівлі становить 70%. Правда, у зв’язку з нестабільною ситуацією у країні і складною ситуацією у АПК реалізація проекту законсервована. Але ми не втрачаємо оптимізму і наразі шукаємо інвестора для монтажу обладнання та запуску заводу», — розповів голова ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов.
За його словами, заміщення традиційних видів палива альтернативним біологічним – один з найважливіших національних пріоритетів. Адже це знижує енергозалежність України від Росії. Використання відновлюваних енергоресурсів також знаходиться у руслі політики Євросоюзу, спрямованої на збільшення їх частки у структурі споживання.
«Особисто я сказав тверде «ні» російському газу 4 роки тому ще на етапі проектування нашого свинокоплексу. Спочатку ми передбачили використання паливних пелет для опалення свинокомплексу – замість газу. Саме тоді ми стартували з власним виробництвом паливних пелет. На наших потужностях ми виробляємо близько 500-600 т пелет на місяць, 200 т з яких використовуємо самостійно», — зазначив Сергій Касьянов.
Відзначається, що перехід KSG Agro на альтернативну систему теплопостачання дозволив агрохолдингу повністю відмовитися від споживання газу – а це близько 7 млн. м3 на рік для першої черги комплексу.
Використання такого типу палива в порівнянні з газом знижує витрати приблизно в три рази, незважаючи навіть на те, що всі компанії, що входять у структуру агрохолдингу, закуповують пелети за ринковою ціною.
«Завдяки використанню пелет і повній відмові від газу, економія холдингу у рік становить десятки мільйонів гривень. На даний час у якості сировини завод використовує пожнивні залишки і солому зернових культур, таких як ячмінь і пшениця, залишки олійних культур, наприклад рапсу, і стеблі технічних культур – кукурудзи. При цьому думаємо про екологію, адже виробництво енергетичних пелет не повинно завдавати шкоди родючості земель», — додав Сергій Касьянов.
Як додаткова сировина у виготовленні паливних пелет у компанії використовують біомасу енергетичних культур, яку вирощують на спеціальних плантаціях енергетичних посадок.