28 травня 2019 року в рамках візиту литовської бізнес-делегації, на чолі з віце-міністром економіки та інновацій Литовської Республіки, Єкатерини Рояк, а також Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса, у Дніпропетровській ОДА відбувся бізнес-семінар: «Литва  ̶  Україна: досвід Європейського союзу для Дніпра».

Основною метою заходу став розвиток партнерства між українським та литовським бізнесом, забезпечення діалогу з представниками підприємств Дніпропетровщини.

Вітаючи учасників форуму, перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман, зазначив: «Україна та Литва розвивають стратегічне партнерство та формують спільне бізнес-середовище. Відносини між Литвою та Дніпропетровським регіоном завжди характеризувалися як партнерські».

Також він подякував литовській стороні за підтримку України на міжнародній арені та допомогу в реабілітації і лікуванні учасників ООС.

«Вільнюська торгово-промислова палата – активний діловий партнер Дніпропетровської області. Ми постійно організовуємо місії литовських компаній, ділимося досвідом, необхідним українському бізнесу для розвитку ділових відносин у Європейському Союзі. Так, зовнішньоторговельний оборот товарами регіону з Литвою щороку збільшується: експорт – на 33,0% ($32,2 млн), імпорт  – на 12,6% ($23,7 млн). Ми сподіваємося, що тісні ділові відносини між Литвою та Дніпропетровською областю посилять позиції на європейському ринку», – наголосив Сигітас Леонавічус, президент Вільнюської торгово-промислової та ремісничої палати.

Також він висловив вдячність Почесному консулу Литовської Республіки у м. Дніпро, Віталію Півняку, за сприяння розвитку двохсторонніх бізнес-контактів, міжрегіонального співробітництва, проведення культурно-інформаційних заходів, а також захист прав і інтересів литовських громадян на території консульського округу.

Інвестиційний та економічний потенціал Дніпропетровської області представив Алім Молодан, заступник директорки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA), який зазначив: «У 2018 році зовнішньоторговельний оборот товарами Дніпропетровської області з Республікою Литва склав $55,9 млн. При цьому збільшився обсяг експорту і склав $32,2 млн а це 9,4% у загальному обсязі експорту товарів з України до Литви. В основному, з області до Литви експортувалися: чорні метали, електричні машини, вироби з чорних металів, пластмаси, полімерні матеріали, залишки і відходи харчової промисловості, реактори ядерні, котли, машини, а також деревина та вироби з деревини. Литовська ж сторона поставляла на Дніпропетровщину, зокрема: пластмаси, полімерні матеріали, палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки, реактори ядерні, котли, машини, каучук, гума, електричні машини, добрива».

Представникам литовського бізнесу були презентовані пріоритетні напрямки для інвестування та пропозиції щодо створення спільних підприємств з українськими партнерами. Детальна інформація за посиланням.

Захід відбувся за участі представників 15 литовських компаній (в сфері проектування, виробництва та інсталяції в енергетиці, будівельних матеріалів і технологій, IT-послуг), а також Вільнюської торгово-промислова палати, Міжнародного енергетичного кластеру, фахівців Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства, керівництва Дніпропетровської торгово-промислової палати та Дніпропетровської облдержадміністрації, а також представників українського бізнесу.

У рамках бізнес-форуму представники українського бізнесу провели В2В зустрічі та установили ділові контакти з литовськими компаніями.

Досвід Литовської Республіки щодо ефективної адаптації економіки до стандартів та практики Європейського союзу дуже цінний і показовий для Дніпропетровщини: Литва, що вступила в Євросоюз 15 років тому, активно ділитися своїм досвідом щодо впровадження високих стандартів європейського управління.