London International Honey Awards – конкурс для виробників меду

Українські виробники меду мають змогу довести, що вітчизняний мед найсмачніший та найякісніший у світі. Ті хто неодноразово замислювались над можливістю експорту своєї продукції, запрошуються до участі в міжнародному конкурсі London Honey Awards 2021!

Це – чудова нагода не тільки заявити про себе та прорекламувати український мед, але й унікальна можливість знайти партнерів у Великій Британії, яка щорічно імпортує понад 45 тисяч тонн меду з різних країн світу і є п’ятим за обсягами медовим імпортером у світі. І нагадуємо, що за умовами Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне  партнерство, що діє з 1 січня 2021 року, Україна має безмитну квоту на експорт меду – в розмірі 1000 тонн.

Минулого року українська компанія вперше взяла участь в London International Honey Awards, і одразу отримала почесне «срібло».

Заявки на участь в цьогорічному конкурсі приймаються до 10 травня 2021 року, оцінювання меду відбудеться 17-18 травня, а нагородження переможців – 30 травня 2021 року. Вартість участі – £120 за продукт. Допускається до конкурсу мед, обсяг виробництва якого складає понад 500 кг.

За додатковою інформацією про те, як можна взяти участь в London Honey Awards 2021 звертайтесь на e-mail rsvp@ukremb.org.uk.

На Дніпропетровщині активно розвивається бджільництво.

В Покровській селищній ТГ бджолярі підтримують тренди кооперативного руху. СОК «Медок» є провідним  у заготівлі, фасуванні та реалізації меду. Обсяги продукту сягають до 80 тонн в медоносний місяць. 

В Миколаївській ТГза підтримки програми DOBRE було створено  кооператив «Бджолярі Присамар’я», який спеціалізується на наданні послуг із заготівлі, перероблення, збуту меду та пилку, виготовлення столярних засобів виробництва; виведення та реалізації бджолиних маток.

Іларіонівська ТГ ще одна «медова громада», яка славиться високою якістю меду та кількістю домашніх господарств, які тримають бджіл і виробляють мед. З лютого 2018 року почала діяти Громадська організація «Спілка пасічників Іларіонівської ОТГ», що опікується розвитком бджолярства. 

ТОВ «Агроцентр з розвитку бджільництва «СПАС» – спеціалізується на зборі та переробці меду та є представником Томаківської ТГ. 

Джерело: www.uk.mfa.gov.ua