«Люксембург буде з Україною поки продовжуватиметься російська війна»

В Люксембурзі були шоковані тим, що робить країна-терорист – росія сьогодні в Україні, розв’язавши агресію проти суверенної держави в центрі Європи та тими жертвами, серед дітей та цивільного населення. Тому, Уряд Люксембургу надає вагому допомогу нашій країні – оборонну, політичну, гуманітарну, фінансову та підтримує всі запроваджені Євросоюзом обмежувальні заходи проти країни-терориста росії.

В столиці країни Люксембурзі на площі Place de Clairefontaine найбільше об’єднання українців провело мітинг, присвячений дітям України, які постраждали внаслідок війни. Батьки разом з дітьми крокували центром міста, аби нагадати європейцям, що терор проти українських міст, людей – дорослих та дітей, – триває, і війна ще не закінчилась. Присутні були вдягнені у білий колір, аби показати жагу до свободи та ніжність дитячих сердець, та яскраві кольори, як символ втрачених мрій.

Понад 6,7 тис. громадян України отримали статус тимчасового захисту на території країни, який за рішенням ЄС було подовжено до березня 2024 року. Для прийняття біженців на національному рівні Люксембург виділив €100 млн.

Прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Беттель приїздив із візитом в Україну, та відвідав Бородянку, де росіяни під час окупації робили масові звірства. «Прибув до Києва. Це демонстрація солідарності Люксембургу з народом України. Поки продовжуватиметься російська війна, Люксембург буде з Україною», – написав Беттель.

Люксембург заморозив €5,5 млрд активів фізичних та юридичних осіб країни-терориста, що становить близько третини усіх заблокованих на території Євросоюзу російських активів. Крім того, співробітника російського посольства в столиці країні Люксембурзі оголошено персоною non grata, адже його діяльність суперечила інтересам безпеки країни.

Люксембург на тлі війни надав €250 млн фінансової допомоги Україні для протистояння агресії рф.

З початку російського вторгнення Люксембург виділив €3 млн гуманітарної допомоги Україні, а також поставив 50 тонн медичного та протипожежного обладнання, та додатково €1 млн гуманітарної допомоги для захисту дітей та розмінування.

Люксембург передав Україні 30 3D-сканерів, за допомогою яких можна сканувати великі території та збирати докази щодо воєнних злочинів, учинених росіянами.

Міністерство охорони здоров’я України отримало від Асоціації українців Люксембургу LUkraine спеціалізовані автомобілі медичної допомоги. З початку повномасштабної війни LUkraine вже надіслала 14 автівок швидкої допомоги та дві пожежні машини, а також — 900 тонн гуманітарної допомоги.

Люксембург зробив безпрецедентний крок, підтримавши Україну військовим обладнанням вартістю €75 млн. Це 15% оборонного бюджету країни на 2022 рік. Були надані 102 протитанкові комплекси NLAW, сім джипів Jeep Wrangler; 28 броньованих автомобілів HMMWV та 20 кулеметів 12,7 мм до них, 18 генераторів, 5 тисяч шоломів, бронежилети та інше обладнання.

Люксембург передав ЗСУ безпілотники Primoco One 150. Їх було закуплено у рамках військової допомоги українським військовим після вторгнення рф. Також армія Люксембургу бере участь у навчальній місії ЄС EUMAM Ukraine, яка навчатиме 15 тисяч українських військових.

Люксембург залишається важливим торговельним партнером Дніпропетровської області. Про зростаючій рівень партнерських відносин свідчить двосторонній аналіз зовнішньої діяльності.

Обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився у 2 рази та складав $8,74 млн, а це 55,5% від обсягу показника України. Підприємства Люксембургу найбільш купують чорні метали та вироби з них, пластмаси та полімерні матеріали, частини до залізничних локомотивів, тощо.

7 підприємств Дніпропетровської області експортували свою продукцію на ринок Люксембургу, це підприємства переробної промисловості та металургійного комплексу.

За обсягом експортованої продукції до ТОП-5 підприємств експортерів входять наступні:

Імпорт товарів з Люксембургу у Дніпропетровську область зріс на 62% та складав $3,38 млн. Доля регіону в імпорті товарів України з Люксембургу перевищує 16%. 21 підприємство імпортер регіону найбільше купували наступні товари: машини та обладнання, інструменти та ножові вироби, чорні метали та вироби з них, ефірні олії, тощо.

За обсягом імпортованої продукції до ТОП-5 увійшли наступні підприємства імпортери:

Імпортні операції переважно здійснювали підприємства переробної промисловості, металургійного комплексу та машинобудування.  

Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел та сайту Головного управління статистики у Дніпропетровській області.