Mercy Corps шукає партнерів для підтримки аграрного сектору, що постраждав від наслідків війни

Mercy Corps – це організація, яка належить до світових лідерів гуманітарної сфери, рушійною силою якої є віра в те, що кращий світ можливий. Під час катастрофи, у скруті, у більш ніж 40 країнах по всьому світу ми співпрацюємо, щоб втілити у життя сміливі рішення, допомагаючи людям перемагати негаразди та будувати сильніші спільноти зсередини. 

Про програму в цілому:

Сільське господарство відіграє вирішальну роль в економіці та суспільстві України. Майже третина українців до війни проживала в сільській місцевості і залежала від сільськогосподарського виробництва що забезпечувало роботою та податковими надходженнями, які в свою чергу підтримували надання основних соціальних послуг, включаючи навчання, охорону здоров’я та інфраструктуру. Ескалація конфлікту в Україні, яка почалася 24 лютого 2022 року, призвела до активних бойових дій на значній території країни. Це призвело до масових руйнувань цивільної інфраструктури, майна та людських жертв, змусивши людей залишити свої домівки в пошуках безпечного місця. Війна докорінно вплинула на сільськогосподарське виробництво у більшій частині країни, змушуючи фермерів рятувати врожай, знаходити нові шляхи продажу продукції та планувати майбутні посівні кампаніїв умовах невизначеності та нестачі інформації. З іншого боку, поточна криза виявила низку системних вразливостей, так само як і можливостей, розгляд та вирішення яких, могли б надати сільськогосподарським системам України можливість протистояти поточній кризі та підвищити довгострокову конкурентоспроможність і продуктивність. 

Першочергова відповідь на війну в Україні з боку гуманітарних організацій, включно з Mercy Corps, зосереджена на екстреній допомозі постраждалому населенню, насамперед через багатоцільову грошову допомогу і продовольчу та непродовольчу допомогу в натуральній формі. Mercy Corps продовжуватиме надавати життєво важливу допомогу стільки, скільки це буде необхідно, і поряд із поточними заходами екстреного реагування розпочинає заходи з раннього відновлення, які сприятимуть стабілізації  джерел існування та підвищенню здібності протистояти несприятливим умовам для ВПО (внутрішньо переміщених осіб) та осіб, які постраждали від конфлікту. 

Зокрема, Mercy Corps має намір працювати з дрібними фермерами (включаючи ВПО) і малими та середніми фермерськими підприємствами, які постраждали від війни та потребують зовнішньої допомоги. Підтримка, яку надає Mercy Corps, може включати заходи, спрямовані на вирішення фінансових потреб за допомогою грантів, вирішення проблем нестачі ресурсів, палива та обладнання, вдосконалення виробництв з доданою вартістю, складських і переробних потужностей, тощо. 

Інформація про запрошення 

Mercy Corps має на меті підтримати: 

  • Дрібних фермерів серед ВПО, які намагаються відновити свою присадибну/дрібну фермерську діяльність, так само як і місцевих дрібних фермерів, що постраждали від наслідків війни. Головна мета – допомогти учасникам програми придбати необхідні ресурси (наприклад, сільськогосподарську техніку, сировину та корми для тварин, відновлення поголів’я тварин, птахів, відновлення бджільництва, овочівництва, організаціяприсадибної та тепличної діяльності, встановлення зрошувальних систем тощо). Такий підхід допоможе учасникам використати економічні можливості, які вже існують у цільових регіонах, і зменшити залежність від зовнішньої допомоги. Кількість грантів, які будуть надані дрібним фермерам, становить не менше 50.
  • Малі та середні сільськогосподарські підприємства шляхом со-інвестицій у переробку, виробництво з доданою вартістю, зберігання, різні сільськогосподарські послуги тощо, таким чином підвищуючи ефективність сільського господарства, збільшуючи обсяги виробництва продуктів харчування, покращуючи продовольчу безпеку та конкурентоспроможність. Це буде зроблено шляхом визначення «найкращих кандидатів»серед представників сільського господарства  (малих і середніх фермерів), які мають потенціал зростання та зацікавлені у відновленні та/або розширенні своїх виробничих потужностей. Пріоритет надаватиметься тим малим і середнім фермерським підприємствам, які постраждали від конфлікту, які можуть досягти значного економічного впливу, одночасно підтримуючи місцевих дрібних фермерів (тобто, з точки зору безкоштовного зберігання, транспортування, закупівель ключових ресурсів на місцях, тощо). Кількість спів-інвестиційних грантів, які будуть надані малим та середнім сільськогосподарським підприємствам, становить не менше 8. 

Mercy Corps використовуватиме конкурсний підхід для відбору претендентів на гранти. На початковому етапі, Mercy Corps разом із місцевими партнерами-виконавцями поширюватиме інформацію серед потенційних цільових груп та прийматиме заявки від зацікавлених сторін. Після цього відбудеться перевірка наданих ідей і планів підтримки сільського господарства технічною командою з використанням заздалегідь визначених критеріїв самодостатності та життєздатності, таким чином надаючи пріоритетність за факторами уразливості та залученості. Mercy Corps використовуватиме індивідуальний підхід до кожного заявника при визначенні розміру грантів, виходячи з реальних потреб кожного бізнесу. 

Модель реалізації проєкту передбачає залучення місцевої української партнерської організації, яка разом із командою Mercy Corps працюватиме з відібраними представниками сільськогосподарського сектору, відіграватиме фундаментальну роль у своєчасному та ефективному досягненні всіх цілей та завдань проекту та допомагатиме у подальшому розвитку та розширенні програми підтримки сільського господарства. Залучена партнерська організація повинна мати достатні навички, досвід та компетенцію у сфері підтримки сільського господарства в Україні та взаємодії з місцевими органами влади, неурядовими організаціями, бізнес-асоціаціями та іншими державними структурами, діяльність яких спрямована на підтримку фермерів. 

Підтримка дрібних, малих та середніх фермерів 

Основною метою цього конкурсу є визначення місцевої української партнерської організації, яка підтримуватиме процес надання сільськогосподарських грантів фермерам, які ведуть дрібну фермерську діяльність, а також малим і середнім фермерським підприємствам.  

У співпраці з командою Mercy Corps місцевий партнер вестиме широку інформаційну кампанію, братиме участь у перевірці та первинній обробці заявок, надаватиме експертні консультації заявникам і братиме участь у прозорому процесі прийняття рішень під час надання грантів на сільське господарство найбільш конкурентоспроможним та успішним заявникам. 

Mercy Corps шукає організації, які працюють з фермерськими громадами, мають досвід підтримки сільського господарства та можуть використовувати ці знання для підтримки процесу прийняття рішень, моніторингу діяльності учасників проекту тощо. 

Бюджети, надані потенційними партнерськими організаціями, будуть використані для покриття всіх відповідних витрат, пов’язаних із діяльністю з підтримки сільського господарства, таких як витрати на персонал і зв’язок, транспорт, адміністрування, допоміжні витрати, а також будь-які додаткові витрати, необхідні для здійснення пов’язаної діяльності. 

Наступні організації можуть скористатись запрошенням до вираження зацікавленості у партнерстві: 

  • Організація має бути юридично зареєстрована в Україні як неприбуткова організація не менше 2 років і на даний момент повинна бути діючою; 
  • Організація повинна мати досвід підтримки сільського господарства в Україні, з фокусом на роботі з малими та середніми фермерами; 
  • Організація повинна мати досвід реалізації принаймні однієї програми вартістю 50 000 доларів США або більше; 
  • Члени команди організації повинні мати професійний досвід реалізації грантових проектів (надати інформацію про команду). Досвід у реалізації проектів для агробізнесу буде перевагою; 
  • Організація повинна мати різні канали взаємодії (соцмережі, веб-сторінки, канали в месенджерах) з цільовою аудиторією та українським агросектором, асоціаціями фермерів тощо; 
  • Організація повинна мати налагоджені комунікаційні та інформаційні зв’язки з місцевими органами влади, управліннями сільського господарства, центрами надання адміністративних послуг тощо; 
  • Мати необхідні засоби для поїздок до учасників проекту у визначених цільових областях; 
  • Організація повинна мати можливість продемонструвати принципи неупередженості, нейтральності та присутності без політичної приналежності. 

Критерії відбору: 

  • Відповідність проєкту фокусу програми, описаному у цьому Запрошенні до вираженнязацікавленості у партнерстві; 
  • Продемонстрований попередній досвід реалізації проектів у визначеній тематичній сфері (підтримка сільського господарства в Україні); 
  • Продемонстрована співпраця, координація чи партнерство з українськими фермерськими об’єднаннями та відповідними державними органами; 
  • Значні організаційні можливості та доведена здатність реалізовувати проекти високої вартості, пов’язані з розвитком сільського господарства; 
  • Загальнонаціональне або широке географічне охоплення діяльності; 
  • Здатність ефективно використовувати ресурси та наявність кваліфікованого персоналу. 

Інструкції щодо подання заявок 

Процес прийняття заявок буде складатися з двох етапів. Перший етап полягає у наданні короткого опису проєкту, який буде проаналізовано та розглянуто командою Mercy Corps. Якщо пропозиція проходить цей етап, організацію-учасника запросять надати всю необхідну документацію для офіційної подачі заявки, згідно до процедур Mercy Corps. 

1. Обсяг робіт 

**** на першому етапі відбору необхідно надати лише короткий опис діяльності, що пропонується. Якщо організація буде обрана для участі у другому етапі, необхідно буде надати більш детальний опис. **** 

(Прохання прикріпити ваші відповіді підтверджуючими документами або посиланнями на зовнішні ресурси, де це можливо) 

  • Короткий опис попередньої діяльності, проєктів, географії покриття, структури та бюджету організації, включаючи надання наступної інформації (максимум 1 сторінка):

 – Назва організації та код з ЄДРПОУ
– Мета діяльності організації згідно Статуту
– ПІБ та контакти керівника організації
– Рік заснування
– Кількість співробітників
– Адреса офісу(-ів) та географія діяльності
– Чи маєте досвід співпраці з Mercy Corps або іншою міжнародною організацією? (якщо так, прохання уточнити деталі)
– Досвід реалізації проектів з підтримки сільського господарства в Україні, включаючи визначення цільових представників, стратегії моніторингу та оцінки впливу
– Опис та/або посилання на реалізовані вами проєкти (тип проєкту та сектор, локація, тривалість, бюджет, донор)
– Сайт організації та сторінки у соц-мережах
– Додайте, будь ласка, інформацію, яку вважаєте важливою

  • Короткий опис бачення організації щодо найкращих стратегій підтримки дрібних, малих і середніх фермерів у поточних умовах (максимум 1/2 сторінки); 
  • Короткий опис запропонованого процесу діяльності з підтримки сільського господарства, включаючи визначення цільових груп, стратегій моніторингу та оцінки впливу (максимум 1 сторінка); 
  • Додаткові проекти, які можуть бути надані партнером, доповнюючи заходи підтримки сільського господарства, що стосуються інформації, захисту або юридичної підтримки (максимум 1/2 сторінки); 
  • Потенційні партнери повинні надати свої політики (сканкопії): адміністративно-фінансова (облікова) політика, політика з безпеки, кадрова політика, політика закупівель, політика з захисту та запобігання сексуальній експлуатації та насильству, політика управління складськими приміщеннями та автопарком (за наявності); 
  • Перелік заходів щодо забезпечення відповідності (Compliance checklist – заповнюється організацією-заявником); Compliance Checklist
  • Загальний орієнтовний бюджет проєкту в гривнях. 

2. Бюджет 

****на першому етапі відбору необхідно подати інформацію тільки щодо Обсягу робіт. Якщо організацію оберуть для участі у другому етапі, необхідно буде надати бюджет **** 

Подання заяви про зацікавленість 

Зацікавленість у співпраці українською та/або англійською мовами необхідно надіслати в електронному форматі на адресу partner.ua@mercycorps.org не пізніше 23:59 за київським часом 03 березня 2023 року,прохання тему листа вказувати – “Зацікавленість у партнерстві (Аграрний сектор) – Назва організації”. 

Якщо у потенційної партнерської організації виникнуть додаткові запитання – просимо звернутися на електронну адресу: avitkovska@mercycorps.org. Повні заявки, отримані до зазначеного вище терміну, будуть оцінені. З організаціями, які будуть відібрані, буде проведено комунікацію. 

Джерело: www.prostir.ua