Мережа швидкісних електрозарядних станцій на дорогах отримає держпідтримку

Україна реалізує державну підтримку розвитку мережі швидкісних електрозарядних станцій на основних автодорогах зі столиці до Львова, Одеси та Дніпро.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура» повідомив, що наразі розробляється спеціальна державна програма підтримки, яка дозволить передбачити та побудувати швидкісні електрозарядні станції на найпопулярніших маршрутах: Київ-Дніпро, Київ-Львів, Київ-Одеса.

«Ми надамо можливість розвивати електромобільність», — наголосив він. І додав, що в Україні наразі 11 операторів зарядних станцій, з яких три оператори мають власне виробництво станцій змінного та постійного струму.

У Мінінфраструктури вважають, що оскільки в Україні попит на електротранспорт зростає, важливо збільшити кількість «швидкісних» зарядних станцій постійного струму.

Локалізація виробництва електрокарів в Україні, наголошують у відомстві, дозволить створити нові робочі місця та збільшити частку автовиробництва у ВВП держави.

Наразі міністерство спільно з ЄІБ оновлює близько 1 тис. одиниць громадського транспорту у 29 містах, готує пілотний проєкт зі встановлення швидкісних електрозарядок на головних магістралях країни, а також локалізує виробництво електрокарів в Україні.

Через бум електрокарів в Україні будуватимуть стоянки по-новому — не менше ніж 5% машиномісць мають бути з зарядками для електричних авто.

Детальну інформацію про транспортну та логістичну інфраструктуру Дніпропетровської області можна дізнатися в «Інвестиційному гайді» за посиланням.

Джерело: www.investory.news