Збільшення потужностей польського хабу сприятиме нарощуванню продажів української металопродукції
Група «Метінвест» планує інвестувати в розвиток логістичного центру в Катовіце, Польща, для нарощування перевезень української металопродукції на експорт. Про це заявив гендиректор компанії Юрій Риженков в інтерв’ю виданню Business Insider.
«Ми маємо логістичний центр у Катовіце для перевезення металопродукції. Плануємо його розвивати – збільшувати потужності. Ми також розглядаємо можливість створення спільного підприємства, нового розподільчого центру або купівлі наявного, адже ми все ще постачаємо досить багато української сталі до Польщі й плануємо продовжувати це робити. Наразі ми не маємо планів щодо розміщення виробничих потужностей у Польщі, але, звичайно, ми стежимо за ринком, і якщо з’явиться така можливість, ми її розглянемо», – зазначив він.
При цьому, за словами СЕО «Метінвесту», компанія націлена інвестувати саме у логістичні центри в Польщі, а не в металургійні заводи.
«У Польщі вже є кілька дуже великих гравців металургійної промисловості. Вони здатні обслуговувати польський ринок, який вже насичений. Польща вже має дуже високий рівень споживання сталі на душу населення, безумовно, один із найвищих у Східній Європі, якщо не в цілій Європі. Тому будівництво нових заводів, мабуть, не найкраще рішення. Я не вірю, що хтось будуватиме нові металургійні заводи в Польщі», – додав Юрій Риженков.
Наразі близько 75% продукції компанії відвантажується на експорт до Євросоюзу, і лише 25% постачається на внутрішній ринок України. Сталь реалізовується до найближчих країн, зокрема в Польщу, Словаччину, Чехію, Румунію та Болгарію. Частина продукції експортується до в Італії, Німеччини чи Франції.
«Металургійні заводи навряд чи можуть поскаржитися на низький рівень продажу, а залізорудним підприємствам пощастило менше. Тут, крім внутрішнього споживання, покупцем був і Китай. Проте в нинішній ситуації експорт туди практично неможливий, оскільки чорноморські порти заблоковано, тому й тут так само покупцями залишаються прикордонні країни Європейського Союзу. Ми намагалися відправляти сировину до Китаю через румунські та польські порти. Проте, на жаль, на нинішньому ринку економіка цієї логістики просто не працює», – зазначив гендиректор компанії.
Металургійні комбінати «Запоріжсталь» і «Каметсталь» наразі завантажені на 65-70% і 75% від потужностей відповідно. Залізорудні підприємства зараз використовують близько 35-40% своїх потужностей. При цьому вугільне виробництво працює на 100% потужності.
«Ми споживаємо це вугілля всередині країни — його використовують наші коксохімічні виробники, а також воно продається на місцевому ринку. Решту реалізовуємо за межами України, переважно в Словаччині та Польщі», – резюмує Юрій Риженков.
«Метінвест» за підсумками I півріччя 2023 року зменшив виробництво сталі на 57% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 1,032 млн т. Виробництво чавуну скоротилось на 59% р./р., до 918 тис. т, коксу – на 40% р./р., до 648 тис. т, ЗРК – на 46%, до 4,75 млн т. Випуск вугільного концентрату зріс на 25% р./р. – до 3,04 млн т.
Джерело: https://gmk.center