На Центральному гірничо-збагачувальному комбінаті (ЦГЗК) нідерландського гірничо-металургійного холдингу Metinvest почали використовувати біопаливо замість природного газу для випуску залізорудних котунів. Раніше на цій виробничій ділянці використали близько 95% споживаного ЦГЗК природного газу.

За даними компанії, реалізація проєкту дозволила скоротити використання газу у 2021 році на 8,5 мільйона кубометрів та знизити витрати на 43,5 мільйона гривень.

Для збільшення енергоефективності та зменшення екологічного навантаження на навколишнє середовище на випалювальну машину встановили нові двигуни на димарі та димосмоки, замінили 16 метрів газоходу. Сума інвестицій компанії Метінвест у модернізацію обладнання становила 22 мільйони гривень.

З метою зменшення використання енергоресурсів фахівці комбінату з 2018 року працюють над технологією заміщення газу твердим біопаливом – подрібненим соняшниковим лушпинням.

«Заміщення використання природного газу біопаливом – це ще одна можливість для Центрального комбінату зробити свій внесок у економне та екологічне використання енергії. Наразі в обпалювальній машині ОК-324 замінюють близько 38% природного газу біопаливом, а в планах збільшити використання до 45%», – зазначив Дмитро Дьяченко, директор з інжинірингу ЦГЗК.

Джерело: www.metallurgprom.org