«Метінвест» за січень-вересень приніс Україні $1,3 млрд валютного виторгу

Компанія має значний потенціал для збільшення експорту

Група «Метінвест» за підсумками січня-вересня 2023 року принесла Україні $1,3 млрд валютного виторгу. Про це заявила Юлія Данкова, фінансова директорка компанії під час Export Credit Forum 2023.

За її словами, «Метінвест» має значний потенціал збільшення експорту. Найперший чинник, який сприятиме розвитку експортних можливостей компанії та зростанню валютних надходжень – це безпечне відвантаження продукції Чорним морем.

«Ми повинні мати постійну можливість надходження суден, страхування цих суден, можливість співпрацювати з фінансовими установами. Щоб змога отримувати кошти була не після проходження Босфору або Суецу, а як раніше – після завантаження продукції на корабель», – підкреслила Юлія Данкова.

Другий чинник – можливість отримання фінансування для малих та середніх українських компаній-споживачів металопродукції «Метінвесту», щоб вони могли експортувати продукцію та мати стабільний грошовий потік.

«Тоді й ми як постачальники будемо захищені. Це також сприятиме зростанню обсягів експорту та валютного виторгу в Україні», – додала вона.

Ще однією умовою для зростання валютних надходжень є розв’язання питання щодо перерозмитнення товарів, які прямують транзитом через країни Європи. Україні варто долучитися до європейських ініціатив з розвитку комп’ютеризованої транзитної системи, вважає фінансова директорка «Метінвесту».

Окрім того, збільшити експортні можливості компанії могло б і розширення номенклатури несировинних товарних груп за кодами КВЕД, які підтримує Експортно-кредитне агентство. Наразі перелік виробів з металу охоплює лише труби й не містить плоского та сортового прокату – продукції з високою доданою вартістю. Також просуванню вітчизняного продукту у світі допомогло б визнання українських сертифікатів якості або допомога в сертифікації продукції на ринках інших країн.

Наразі на роботу «Метінвесту» негативно впливає брак персоналу. Бізнес спільно з державою мають стати надійним партнером для західних споживачів навіть в умовах війни, резюмує вона.

Нагадаємо, станом на листопад 2023 року металургійні підприємства Групи «Метінвест» були завантажені на 65-75% своїх потужностей. Гірничо-збагачувальні комбінати компанії працювали на 35-40% своєї потужності.

За підсумками січня-вересня «Метінвест» знизив виробництво сталі на 43% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 1,53 млн т. Виплавка чавуну за цей період становила 1,34 млн т, що на 46% менше у порівнянні з січнем-вереснем 2022-го. Виробництво залізорудного концентрату скоротилось на 23% р./р., до 7,51 млн т.

Джерело: https://gmk.center