Мінекономіки очікує зростання ВВП України до 4% у 2023 році

У відомстві відзначають зростання виробництва в металургії та покращення в агросекторі

Міністерство економіки підвищило прогноз зростання ВВП у поточному році до 4%. Про це повідомила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко на форумі Ялтинської європейської стратегії YES 2023, йдеться на сайті відомства. Вона також зауважила зростання виробництва у металургійній промисловості.

За її словами, попри втрату 29,6% ВВП у 2022-му, країні вдалося зберегти макрофінансову стабільність завдяки підтримці партнерів та рішенням уряду.

«Ми прогнозуємо, що у найближчі роки рівень інфляції продовжить сповільнюватись. Всі інституції переглядають прогнози росту ВВП в бік збільшення. Мінекономіки очікує, що зростання в 2023 році буде ближче до 4%. Це більш оптимістичний прогноз, ніж у НБУ, який очікує зростання на рівні 2,9% ВВП», – зауважила Юлія Свириденко.

У середньостроковій перспективі, як йдеться, можна очікувати зростання економіки на рівні 3,5% у 2024 році та на 6,8% – у 2025-му. Проте навіть попри такі оцінки економіка має більший потенціал для відновлення.

Як зауважила перший віцепрем’єр, покращено прогнози та щодо основних галузей економіки. Зокрема, зростає виробництво в металургійній промисловості, відповідно збільшується й експорт металопродукції. Проте, як зауважується, загальні обсяги виробництва зараз майже вчетверо нижчі, ніж до 2022 року. Прогноз на 2023 рік складає виробництво 6 млн т сталі.

Юлія Свириденко зазначила, що вірить у можливість покращення експортної логістики – переважно через дельту Дунаю, Румунію та безпечний коридор до портів Великої Одеси. Мінекономіки також зауважує покращення в аграрному секторі, та планує у листопаді запровадити дві схеми страхування військових ризиків – за підтримки українського уряду та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

У наступні 4 роки, за словами першого віцепрем’єра, відбудеться перехід до швидкозростаючої та орієнтованої на майбутнє економіки. Зокрема, в рамках Плану відновлення України Ukrainian Facility передбачаються заходи, які дозволять реалізувати масштабні проєкти в галузі «зеленої металургії» та інші екологічно чисті промислові ініціативи, які мають посилити інтеграцію України в ЄС та на світові ринки.

Нагадаємо, що Україна продовжує роботу над розвитком альтернативних логістичних маршрутів для українського експорту. Про це йшлося під час зустрічі Україна – США – Єврокомісія – Румунія – Молдова у румунському Галаці, що відбулася у серпні.

Джерело: https://gmk.center/ua/