Мінфін дозволив видачу довідок-підтверджень статусу податкового резидента онлайн. Це має розв’язати проблему подвійного оподаткування

Міністерство фінансів ухвалило наказ, який дозволяє видавати довідку-підтвердження резидентства для уникнення подвійного резидентства відповідно до міжнародних стандартів онлайн. Це має розв’язати проблему подвійного оподаткування підприємців за кордоном, повідомила Державна регуляторна служба.

Ключові факти

  • Наказ Мінфіну №248 затверджує форму довідки-підтвердження резидентства для уникнення подвійного резидентства згідно з міжнародними стандартами, визначає процедуру видачі відповідної довідки, зокрема в електронній формі, а також передбачає її видачу з транслітерацією англійською мовою.
  • «Завдяки спільним зусиллям, бізнес, який вимушено перебуває за кордоном, захищений від подвійного оподаткування», – кажуть у ДРС.

Контекст

Згідно із повідомленням, у квітні цього року до ДРС звернулися представники бізнесу з проханням ініціювати розв’язання питання щодо ризику подвійного оподаткування тих підприємців, які провадять діяльність віддалено, оскільки вимушено перемістились за межі території України та звернулись за тимчасовим захистом до інших країн.

Під час перебування за кордоном у таких суб’єктів господарювання виникає питання необхідності оподаткування в країні перебування доходу, отриманого на банківські рахунки, які відкриті в Україні, тобто з джерелом походження в Україні.

Тож громадяни України ризикували бути визнаними резидентами інших країн, а отже, сплачувати податки не в бюджет України. 

«Це стосується всіх суб’єктів господарювання, а насамперед галузі IT, яка продемонструвала свою стійкість в умовах воєнного стану», – зазначили у службі.

За минулий рік галузь принесла понад $6,8 млрд експортних надходжень в економіку України.

Джерело: https://forbes.ua/