Місто Павлоград розглядає можливості для розвитку бізнесу в регіоні

14 лютого 2019 року у м. Павлоград відбувся Форум «Грантові та інвестиційні можливості для розвитку бізнесу» з метою запровадження нових механізмів співпраці між представниками міської влади, бізнесу та експертів, які спеціалізуються в сфері залучення інвестицій, а також у міжнародних грантових та кредитних програмах.

До участі у форумі долучилися: Павлоградський міський голова, представники Тернівської, Синельниківської, Першотравенської, Юр’ївської міських рад; експерти фондів ЄС, Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA) та Агенції економічного розвитку м. Павлоград; представники бізнесу та банківських установ тощо.

Під час виступу Павлоградський міський голова Анатолій Вершина, зазначив: «Програмою підтримки та розвитку підприємництва в м. Павлоград, було запроваджено конкурс бізнес-проектів для надання грантів з міського бюджету на підтримку молодіжного підприємництва. Переможці реалізували свої бізнес-проекти: салон краси з дабл-сервісом та кав’ярня «Craft coffee». У 2019 році вже оголошено набір молодих бізнесменів на участь у Конкурсі бізнес-проектів, фінал якого відбудеться 21 березня 2019 року. Переможці також отримають грант на створення власної справи або розвиток існуючого бізнесу. Розпочато набір на навчальну програму з основ бізнес-планування».

«Ми приймаємо активну участь та співпрацюємо з міжнародними грантовими програмами та фондами. Місто створює позитивний клімат для розвитку МСБ, як за допомогою  власних ресурсів так  і за допомогою міжнародних інвестиційних програм», – підкреслив Анатолій Вершина.

Бізнесмени м. Павлоград пропонують потенційним інвесторам проекти та пропозиції для інвестування, які розміщені на сайті Агенції економічного розвитку м. Павлоград та в Інвестиційному паспорті Дніпропетровської області.

Про актуальні напрямки інвестування, в тому числі для  місцевого інвестора та механізми підтримки МСБ, шляхом формування асоціацій, розроблення місцевих програм підтримки бізнесу, індустріальних парків/бізнес інкубатора, вивчення спеціалізованих кредитних та міжнародних грантових програм, розповів Алім Молодан, заступник директора DIA.

«Якщо ви обрали напрямок інвестування, вам необхідний швидкий старт, для чого слугують готові майданчики з вивченою і наявною інженерною та транспортною інфраструктурою. Таким майданчиком на сьогоднішній день може стати індустріальний парк, який може бути сформовано на запит місцевого бізнесу. Тільки через налагоджений зв’язок місцевої влади та бізнес асоціацій можна забезпечити винятково позитивний бізнес клімат. Наразі в каталозі інвестиційних проектів та пропозицій Павлоградською конгломерацією представлено 9 земельних ділянок Greenfield та Brownfield, що можуть стати стартовими майданчиками для запуску бізнесу, а також 7 проектів, де ініціатори наразі шукають джерела фінансування та партнерів», – зазначив Алім Молодан.

Огляд можливостей Програми ЄС «Horizon 2020» для МСБ представила Тетяна Котенко, керівник Національного контактного пункту. «Horizon 2020» – це програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій. За підсумками конкурсів було прийнято 114 українських проектів, з яких 16 координуються українськими організаціями. За співвідношенням поданих та прийнятих до фінансування проектів Україна має близько 10% «рейтингу успіху», при тому, що середній відсоток по всіх країнах коливається на рівні 12-14%. Діяльність програми буде продовжено на період 2021-2027 рр, зі зміненою назвою – «HORIZON EUROPE» та доповненими можливостями».