Міжнародний економічний форум DEF-2017

16-17 листопада, в Дніпрі відбувся Міжнародний економічний форум DEF 2017. На захід прибули державні діячі, економічні експерти та підприємці. У всіх була одна мета – налагодити комунікацію між бізнесом, державою та інвесторами.

У перший день учасники форуму обговорили стратегічні реформи в Україні, інвестиційні пріоритети та формування інвестиційної привабливості, програми підтримки малого бізнесу. Виступали: секретар Національної інвестиційної ради Борис Ложкін, заступник директора Офісу по залученню і підтримці інвестицій Уляна Хромяк, екс-прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, Посол Канади в Україні Роман Ващук, почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов, виконавчий директор Союзу українських підприємців Катерина Глазкова, голова координаційної ради Дніпровського офісу EBA, президент BDO Україна Алла Савченко.

Екс-міністр Литви Андрюс Кубілюс, приїхав спеціально, щоб презентувати план Маршалла для України.

«План Маршалла для України – це ініціатива Литовської Республіки», – зазначив депутат Сейму Литви Андрюс Кубілюс, за його словами, цей план має дві основні мети – підтримати мотивацію реформ в Україні і створити можливість отримати великий інвестиційний пакет – близько 5 мільярдів євро на рік.

Борис Ложкін вважає, що створення умов для приходу інвесторів – завдання всіх гілок української влади, але значна частина відповідальності лежить на представниках бізнесу. Інвестиційний клімат в Україні змінюється, хоч і не настільки динамічно, як хотів би бізнес. Але і бізнес не змінюється так швидко, як очікують інвестори.

«Бізнес – це основа влади, основа зростання економіки України. Влада починає це розуміти, і сьогоднішній форум – тому підтвердження. Підприємці платять податки, формують бюджет. І держава зобов’язана максимально сприяти розвитку підприємництва, робити все, щоб бізнес процвітав і заробляв більше коштів », – зазначив Борис Ложкін.

Заступник директора Офісу по залученню і підтримці інвестицій Уляна Хромяк висловилася про необхідність створення інвестиційної стратегії для України і про кроки Уряду для сприяння економічному зростанню.

«Залучення інвестицій є одним із найважливіших завдань для забезпечення економічного зростання і сталого розвитку територій. Інвестори зацікавлені в створенні власних виробництв і відкритті нових проектів, в першу чергу, в тих регіонах, де є наявність швидкозростаючих ринків товарів і послуг. У цьому сенсі допомога інвесторам є додатковим фактором підвищення інвестиційної привабливості країни», – сказала заступник директора Офісу по залученню і підтримці інвестицій Уляна Хромяк.

Другий день форуму складався з семінарів, круглих столів, дискусій, де можна було отримати практичні поради щодо: податкової реформи, інструментів успіху в експорті, нових можливостей в агропромисловому комплексі, побудови інноваційної економіки, успішної взаємодії бізнесу, держави і громад в процесі децентралізації. До дискусій і круглих столів приєдналися, зокрема, президент Асоціації платників податків України Григол Катамадзе, виконавчий директор Українського центру сприяння інвестиціям та торгівлі Олена Кудляк, керівник проекту «Агроторгівля України» за підтримки Уряду Німеччини Андре Пиллинг, віце – президент Київської школи економіки Інна Совсун, представник канадсько-українського проекту підтримки торгівлі Емма Турос.

«Проведення подібних заходів сприяє обговоренню і донесенню учасникам форуму сучасних тенденцій в економіці, законодавстві, спрямованих на підтримку інвесторів, визначення пріоритетних напрямків інвестування та застосування існуючих механізмів підтримки і супроводу інвесторів. Завдання DIA – мати відповіді на подібні питання», – зазначила директор DIA Валентина Затишняк.