Moody’s змінило глобальний прогноз для гірничо-металургійного сектору

Open pit mine

Міжнародне кредитно-рейтингове агенство Moody’s змінило глобальний прогноз для металургійного та гірничодобувного секторів зі стабільного на негативний.

Moody’s у новому звіті посилається на очікування, що фінансові потоки та прибутки найбільших компаній галузі на тлі слабкого попиту скоротяться у найближчі 12 місяців. Як зазначається, уповільнення світового економічного зростання зменшує попит на метали та видобуток сировини.

Крім того, залишаються високими витрати на енергоносії та сировину, особливо в Європі, що також зменшить маржу виробників і прибутки виробників недорогоцінних металів.

Moody’s також бачить тиск на фінансові потоки виробників міді, цинку, нікелю та алюмінію.

Зауважується, що ціни на сталь залишаються вище середніх історичних значень, проте їх нещодавнє падіння значно скоротить EBITDA (обсяг прибутку до вирахування витрат за відсотками, податків та амортизаційних відрахувань) та грошові потоки сталеливарних компаній.

Агентство зазначає, що зменшення світового виробництва сталі, особливо в Китаї, і сезонне збільшення обсягів виробництва залізної руди у Австралії та Бразилії призведе до зниження цін і, як наслідок, скорочення EBITDA основних виробників ЗРС.

Як заявила Барбара Маттос, старший віце-президент Moody’s, показник EBITDA та ціни знижуються через погіршення бізнес- та макроекономічних умов. На кінець 2022-го вони залишаться вищими, ніж у допандемічні роки, але нижчими за рекордно високі рівні, які спостерігалися на початку року

Нагадаємо, що міжнародне кредитно-рейтингове агентство Fitch Ratings переглянуло свої прогнози щодо цін на метали та сировину на 2022 рік. Зокрема, короткострокові прогнози цін на залізну руду на 2022 рік знижено з $120/т до $115/т, на коксівне вугілля – з $400/т до $370/т.

Зростання світового виробництва залізної руди в другому півріччі 2022-го має частково компенсувати спад у першому півріччі. За рахунок цього річний обсяг виробництва сягне показника 2021-го – близько 2,4 млрд т, йдеться в дослідженні Mysteel.

Джерело: www.gmk.center