Ведення бізнесу
Українські громади мають свої енергетичні завдання та виклики. Вони планують зменшувати власне енергоспоживання, більше використовувати відновлювані джерела енергії, контролювати забезпечення громади енергетичними ресурсами. Частину з цих завдань може вирішити енергетична кооперація. Це дозволить членам громад спільно інвестувати у вирішення своїх енергетичних викликів та створення нових можливостей.
Ініціатива «Сприяння підвищенню енергетичної стійкості на місцевому рівні шляхом реалізації енергетичних ініціатив громад» допомагатиме українським громадам освоїти кооперативні інструменти та стати більш енергетично стійкими. Громадам буде представлений кращий міжнародний та український досвід енергетичної кооперації. Долучаться галузеві експерти для допомоги із запуском енергетичних кооперативів в Україні.
Для кого цей проєкт
Для лідерів громад, підприємців, представників громадського сектору. Основним критерієм для співпраці є ваша зацікавленість у запуску проєктів з енергетичної кооперації в Україні.
Особлива увага приділятиметься залученню представників громад зі східного регіону України (Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька, Полтавська та Херсонська області), а також залученню до енергетичної кооперації жінок.
Ключові Активності
Створення енергетичних кооперативів потребує певних знань та досвіду. Йдеться про знання основ кооперації, економічних та технічних основ та реалій енергетики, сучасного законодавчого та регуляторного поля, навичок бізнес-планування. Команда ініціативи працює над тим, щоб передати та поширити ці знання серед українських громад із використанням таких інструментів: Школа Енергетичної Кооперації та Енергетичний Акселератор Громад.
В рамках цієї грантової ініціативи реалізується також ряд активностей, спрямованих на допомогу ветеранам АТО/ООС із реалізацією їх кооперативних проєктів, стимулювання інвестицій в енергетичні кооперативи, полегшення співпраці фінансових установ та кооперативів.
Ініціатива реалізується ГО “Greencubator” разом із Львівською бізнес-школою Українського Католицького Університету у партнерстві з Відкритим Університетом Майдану (ВУМ) та Ветеран Хабом за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ). Погляди авторів та виконавців ініціативи не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.
Навчання безкоштовне. Детальна інформація тут
Реєстрація за посиланням
Джерело: www.facebook.com/usaidesp