МВФ схвалив відкриття спеціального рахунку для фінансової допомоги Україні

Міжнародний валютний фонд схвалив створення спеціального адміністративного рахунку для зарахування коштів від країн-донорів. Гроші, що надійдуть на рахунок будуть спрямовані на підтримку фінансової стабільності Україні.

Попередньо, Міністерства фінансів України провело низку переговорів щодо цієї ініціативи – як з представниками МВФ, так і з урядами ряду країн, які виказали готовність надати допомогу, використовуючи рахунок Фонду.

«Мінфін вдячний Уряду Канади і особисто  віце-прем‘єр-міністру та Міністру фінансів Канади Христі Фріланд за координацію цієї ініціативи з боку донорів».

Кошти на адміністративний рахунок зможуть надходити, як у формі кредитів, так і грантової допомоги. Надавати кошти матимуть можливість не тільки уряди країн-членів МВФ, але й  міжнародні організації.

У пресрелізі МВФ йдеться про те, що уряд Канади запропонував виділити Україні зі свого федерального бюджету до 1 млрд канадських доларів через спецрахунок фонду.

На початку березня рада директорів МВФ схвалила виплату Україні в розмірі $1,4 млрд як міру термінового реагування на економічні потрясіння, спричинені війною.

Джерело: Урядовий портал