Ведення бізнесу
12 жовтня 2021 року відбулась нарада під головуванням очільника Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктора Сергєєва щодо питань економічного обґрунтування деяких напрямків промислового розвитку Дніпропетровщини. Учасниками заходу стали керівники та фахівці Сторін соціального діалогу Дніпропетровської області, а також представники Інституту економіки промисловості НАН України та Придніпровського наукового центру НАН і МОН України.
Під час зустрічі обговорювались питання економічного розвитку Дніпропетровщини. На початку заходу директорка DIA Валентина Затишняк ознайомила присутніх з основними показниками Дніпропетровського регіону за 2020 рік.
Зі свого боку заступниця директора Інституту економіки промисловості НАН України, член-кореспондент НАН України Юлія Залознова висловила зацікавленість та готовність інституту до співпраці, її також підтримав директор і член-кореспондент ПНЦ НАН і МОН України член-кореспондент Борис Блюсс.
У своїй доповіді Валентина Затишняк зазначила, що Дніпропетровщина забезпечує близько 11% економіки країни. За підсумками року сектор промисловості посідає перше місце за обсягом реалізованої продукції та становить $15,7 млрд (14,4% від загального обсягу України).
Дніпропетровщина лідирує за кількістю великих підприємств (63), які забезпечують понад 250 тис. робочих місць.
А також провідну позицію займає МСП з кількістю підприємств 30,8 тис. одиниць на яких працює 406,4 тис. осіб.
Своєю чергою представники Інституту економіки промисловості НАН України д.е.н. Вячеслав Ляшенко та д.е.н Наталія Осадча презентували можливі стратегічні сценарії сталого розвитку Придніпров’я.
Під час заходу влада, профспілки й роботодавці дійшли згоди про важливість тісної співпраці з науковцями в питаннях наукового обґрунтування стратегічних завдань та механізмів їх реалізації в регіоні, а розробка стратегій територій має здійснюватися з врахуванням промислового розвитку та з методологічною допомогою громадам.
Нагадаємо, що минулого року було затверджено Стратегію регіонального розвитку Дніпропетровської області на період до 2027, яка передбачає 4 стратегічні цілі: