Наскільки штучний інтелект може бути корисним для будівництва та архітектури?

За останні роки в галузі штучного інтелекту відбулася незмірна еволюція, а провідні науково-дослідні установи світу активно вивчають можливості застосування ШІ як у вищезазначеному, так і в інших секторах.

Лише 2 роки тому ніхто не міг передбачити, наскільки впливовими будуть такі розробки як ChatGPT. Ця думка знайшла відлуння в нещодавньому есе Білла Гейтса про епоху ШІ, де він стверджує, що повністю усвідомив потенціал технології лише минулого року, коли побачив, як ChatGPT склав іспит з біології на поглибленому рівні.

На сьогодні ми спостерігаємо розширення впливу ШІ. Бачимо як архітектори використовують технологічні інструменти на основі інтелекту, такі як Midjourney, для створення фотореалістичних візуалізацій. Також наразі активно розроблюються сервіси та додатки для оптимізації масивів для забудови, моделювання вітру, енергії та денного світла.

Однак щодо безпосереднього використання ШІ саме в будівництві або плануванні міст не варто затамовувати подих. Будівельні норми та експертиза будівельних майданчиків важко піддаються розшифровці, інтерпретації та автоматизації. Існує багато компаній, які намагаються це зробити, але це менш привабливе завдання, ніж створення зображень і відео.

Інструменти 3D-моделювання та ШІ співіснують у тісному взаємозв’язку. Вже існують програми, що дозволяють користувачам відтворювати моделі з кількох простих зображень, а перетворення тексту в 3D поступово стає реальністю завдяки публікаціям науковців, які досліджують цю тему та розвивають можливість її використання на практиці. В архітектурі, інженерії та будівництві ми вже бачимо, як деякі компанії запускають додатки на кшталт text-to-BIM, що дозволяють користувачам створювати детальні моделі будівель, використовуючи текстові підказки та спеціалізовані інструменти BIM CAD.

При плануванні та проєктуванні будівель майбутнього ще однією величезною тенденцією буде мінімізація нових конструкцій. Вуглецевий слід від руйнування присутніх будівель і будівництва нових з нуля величезний, і незабаром він стане ще більш очевидним для світової спільноти. Хоча сьогодні штучний інтелект сприймається як засіб для створення нового контенту, при правильному підході його можна використати для втілення свіжих концепцій в теперішніх будівлях, мінімізуючи помилки та максимізуючи ефективність будівництва без шкоди планеті.

Якщо ж ШІ поєднати з наявними технологічними досягненнями, такими як цифрові двійники (діджитал копія реальних структур, від будівель до вулиць і каналізаційних мереж), це дозволить містобудівникам і політикам змоделювати, як будуть функціонувати наші міста після впровадження нового проєкту або політики аби уникнути витрат, виявити проблеми й спрогнозувати можливі загрози. Подібні операції вже відбуваються в інших галузях, таких як автомобілебудування та логістика, де компанія може змоделювати виробничу лінію в цифровому форматі ще до того, як побудувати або встановити окрему одиницю техніки на реальному заводі.

Рухаючись вперед, інструменти 3D-моделювання, доповнені штучним інтелектом, зможуть відкрити неймовірні, нові можливості для будівництва, архітектури, а також освіти майбутніх дизайнерів і їх роботи. Уявіть, що ви зможете отримувати пропозиції, інформацію та найкращі практики з наявних будівель, поданих проєктних пропозицій та людського досвіду в одному місці. Це змінило б увесь процес проєктування, запровадивши спільний підхід, орієнтований на “колективний інтелект”, а не лише на штучний інтелект.

Більше цікавих новин ви можете знайти у ТелеграмФейсбук та на офіційному сайті Агентства.