Наступний етап розвитку регіону – відкриття Регіонального Інноваційного хабу

10 червня 2024 року в НТУ «Дніпровська політехніка» відбулося відкриття Регіонального Інноваційного Хабу. Ця подія зібрала разом бізнес та наукову спільноти, представників громад та агенцій регіонального розвитку, які поділилися своїми ідеями та баченням щодо розвитку інновацій в регіоні. В роботі заходу взяли участь представники Дніпропетровського  регіонального інвестиційного агентства DIA. Зустріч була надихаючою та плідною, завдяки активній участі всіх присутніх.

Регіональні інноваційні хаби – елементи інноваційної інфраструктури, які діють у формі юридичної особи, або групи юридичних осіб на підставі договору (без створення юридичної особи), з метою формування сприятливих умов для розвитку та підтримки інновацій на засадах активної взаємодії держави, науки та бізнесу

Розпочався захід з вітального слова, з яким виступили ректор НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський, голова Вченої ради, академік НАН України Півняк Геннадій  та   начальник Департаменту  інновацій Державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій Ольга Кронда.

Першою панельною дискусією стала сесія на тему векторів співпраці громад, науки та бізнесу. Модератором цієї сесії виступив проректор з перспективного розвитку Микола Трегуб. Учасники обговорили, які ініціативи та проекти могли б найкраще задовольнити потреби громад у контексті співпраці з закладами вищої освіти та бізнесом.

Наступною була панельна дискусія на тему інновацій та викликів, а також перспектив розвитку Регіонального Інноваційного Хабу, в якій у якості спікера взяв участь заступник директора Дніпропетровського інвестиційного агентства Алім Молодан. Цю сесію модерувала директор Регіонального Інноваційного Хабу Тетяна Булана. Обговорювалися інструменти, які допомагають бізнесу, інноваторам та підприємствам розширювати виробництво, започатковувати власну справу та впроваджувати інноваційні ідеї в реальний сектор економіки. В рамках свого виступу, Алім Молодан відзначив, що інноваційна складова є основою смарт-спеціалізації розвитку територій та політикою інноваційного регіонального розвитку Євросоюзу, яка сприяє економічному зростанню в регіонах через краще розкриття його потенціалу. Саме комерціалізація наукових напрацювань в провідних галузях економіки територій, забезпечує створення нових ланцюгів доданої вартості у виробництві. Наразі Дніпропетровське інвестиційне агентство DIA, супроводжує портфель інвестиційних проектів регіону ініційованих бізнесом та територіальними громадами.  Створення Регіонального інноваційного хабу у Дніпропетровській області, дозволить розшити пропозиції для потенційних інвесторів перш за все інноваційними проектами.

Третя панельна дискусія, була присвячена сучасним викликам та можливостям наукових досліджень. Модератором цієї сесії був проректор з наукової роботи  Ігор Нікітенко. Учасники обговорювали інтеграцію науки в бізнес, стратегії перетворення досліджень на комерційні продукти, роль інкубаторів та акселераторів у підтримці наукових стартапів, а також необхідність посилення взаємодії між науковими установами та приватним сектором. Остання дискусія підбила підсумки заходу та окреслила плани на майбутню співпрацю.