Наступний крок у двосторонніх відносинах Дніпропетровщини й Республіки Казахстан

5 липня 2021 р. Дніпропетровщину відвідала делегація Казахстану на чолі з Дарханом Калатаєвим, Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні.

Знайомство з регіоном та налагодження міжрегіональних зв’язків розпочалось з робочої зустрічі з першим заступником Голови Дніпропетровської обласної ради Геннадієм Гуфманом та директоркою Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) Валентиною Затишняк.

Делегація Казахстану була представлена: секретарями Карагандинського обласного й Теміртауського міського масліхатів, радниками Посольства Казахстану в Україні та почесним консулом Республіки Казахстан у м. Дніпро.

«На Дніпропетровщині, а саме у Кам’янському, колись навчався і працював перший Президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв. Тому цей візит для нас особливо цікавий та важливий. Казахстан має багато спільного з Україною, тому в майбутньому ми б хотіли посилювати економічне партнерство. Я певен, що той фундамент співпраці, який закладався роками, зміцнюватиметься й надалі на знак розвитку наших відносин», — розповів Дархан Калетаєв.

Сторони також обговорили перспективи налагодження та пожвавлення казахстансько-українських міжрегіональних зв’язків.

«Відкриття консульства Республіки Казахстан на території області – це ще одне підтвердження того, що Казахстану наш регіон цікавий. А також – доказ готовності представників області бути корисними і ефективними для наших іноземних партнерів. А Меморандум про довгострокове співробітництво між Дніпропетровською й Карагандинською областями сприятимуть поглибленню двосторонніх відносин», – зазначив Геннадій Гуфман.

Валентина Затишняк, директорка DIA, представляючи економічний та інвестиційний потенціал Дніпропетровщини, відзначила напрямки можливої подальшої співпраці.

«Динаміка торгівлі Дніпропетровської області з Казахстаном демонструє, що найбільш успішним був до-пандемічний 2019 рік, як за показниками імпорту, так і – експорту. На регіон припадає понад 29% всього імпорту з Казахстану в Україну. Також Дніпропетровщина нарощує свої експортні позиції й минулого року мали вже більше 7% від загальноукраїнського показника. Для подальшої співпраці бізнес-середовище регіону пропонує казахстанським партнерам наступні напрямки: гігієнічна та косметична продукція, продукти харчування тривалого зберігання, запірна арматура та резервуари, залізнична транспортна й колійна інфраструктура, металургійна продукція та металоконструкції» – відмітила Валентина Затишняк.

Учасники визначили ключові сфери та теми взаємної зацікавленості. Зокрема, це можливість подальшої співпраці задля створення спільних інвестиційних проєктів на Дніпропетровщині та в Казахстані із залученням технологічного, наукового та кадрового потенціалу обох сторін.

Під час зустрічі казахстанській стороні було презентовано «Інвестиційний гайд», у якому висвітлено інвестиційний клімат регіону, аналіз структури економіки, ключові особливості та пріоритетні напрямки для інвестування, а також території доступні для реалізації інвестиційних проєктів.