Названо причини, чому агробізнес масово не розвиває переробку

Україна має конкурентну перевагу у виробництві соняшникової олії та високоолеїнового соняшнику, кондитерської продукції та біоетанолу з кукурудзи, однак решта секторів переробної промисловості поки не мають унікальної пропозиції.

Про це розповів The Page аналітик Центру досліджень продовольства і землекористування Київської школи економіки (KSE) Павло Мартишев. 

За його словами, українські виробники також недозавантажували заводи з виробництва переробленої продукції до російського вторгнення, що свідчить про недостатню вигідність переробки для бізнесу.

«Обсяги внутрішньої переробки соняшнику і сої за 5 останніх довоєнних років — 15-18 млн т. Потужності були недозаповнені на приблизно 5 млн т за цей же час. Минулорічні обсяги врожаю пшениці борошномельної якості — приблизно 12-15 млн т (сукупний врожай — 25-30 млн т). Але ми переробляли лише 6 млн т пшениці за довоєнними показниками. Заводи з переробки пшениці були недозавантажені сировиною ще до вторгнення», — пояснює Мартишев.

Якби було вигідно переробляти, бізнес уже давно би побудував олійні заводи та млини.

Міністерство економіки хоче збільшити частку переробної галузі в українському ВВП з 10,3% до 20-25%. Для цього у відомстві розрахували потреби галузі протягом наступних 10 років: побудувати 570 заводів та залучити інвестиції у розмірі $90 млрд.

Джерело: https://agroportal.ua/