НБУ підвищив граничні терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями

Національний банк України (НБУ) збільшив граничні терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями з 90 до 120 календарних днів.

Відповідне рішення дасть розширити можливості імпорту та експорту для українського бізнесу в умовах війни. Зміни прийнято постановою правління НБУ №113 від 7 червня, яка набирає чинності з 8 червня.

Нові вимоги стосуватимуться операцій резидентів щодо експорту та імпорту товарів, здійснених з 5 квітня 2022 року. Для операцій, що проводились до 5 квітня, граничні терміни збережуться на рівні 365 днів.

«Ми перебуваємо я в постійному діалозі з бізнесом і державними органами та аналізуємо звернення, що надходять до Національного банку. Ми готові й надалі продовжувати співпрацю з метою пошуку збалансованих рішень, які будуть створювати основи для економічного розвитку України та водночас дадуть змогу зберегти фінансову стабільність», – наголосив Юрій Гелетій, заступник глави НБУ.

Нагадаємо, раніше Нацбанк прийняв рішення підвищити облікову ставку із 10% до 25% річних. На думку регулятора, рішуче підвищення облікової ставки посилить інтерес до гривневих активів, зменшить тиск на міжнародні резерви, а також стримає інфляцію.

Джерело: www.gmk.center