Нова Зеландія – введення санкцій проти країни-агресора та навчання українських бійців

З початку агресивної війни рф проти України, Уряд Нової Зеландії надає нашій державі розширену військову, дипломатичну, юридичну та гуманітарну допомогу, застосовує санкційний тиск на країну-терориста. Нова Зеландія вважає, що головним є якнайшвидше досягнення справедливого миру, побудованого на принципах міжнародного права і поваги до суверенітету України.

Нова Зеландія від початку повномасштабного вторгнення рф впровадила санкції проти понад 1200 російських фізичних та юридичних осіб. Під обмеження також потрапили керівники й акціонери компаній, які розробляють та виробляють ракети, вогнепальну зброю, а також члени неонацистських воєнізованих формувань, пов’язаних із групою найманців «Вагнера». Країна ввела значні торговельні обмеження, що призвели до різкого скорочення двосторонньої торгівлі із росією та  заборонила імпорт російського золота в через агресію проти України.

Через Міжнародний комітет Червоного Хреста Нова Зеландія надала $37 млн, аби підтримати українців. Це медичні товари та обладнання, силові трансформатори та генератори, найнеобхідніші взимку товари для вразливих родин в Україні, такі як їжа, вода та предмети гігієни.

Держава також виділила додаткові $1,85 млн до Трастового фонду НАТО для нелетального військового обладнання та матеріалів для самооборони, зокрема зимовий одяг, продовольчі пайки, мобільні генератори, машини швидкої допомоги, медичні комплекти та інші життєвоважливі припаси.

Ще $1,85 млн Уряд країни спрямує для Всесвітньої продовольчої програми на допомогу у розв’язанні проблеми глобальної продовольчої безпеки, яка загострилася через російську військову агресію.

Нова Зеландія приєдналась до місії з навчання українських бійців у Великій Британії до липня 2023 року. Країна відправила 186 своїх військовослужбовців для допомоги в навчанні бійців ЗСУ.  Дві навчальні групи тренують український особовий склад веденню бойових дій на передовій, зокрема поводженню зі зброєю та першій медичній допомозі. Також Нова Зеландія направила в Україну допомогу у вигляді нелетального озброєння, зокрема індивідуальні аптечки, бронежилети, шоломи.

Для Дніпропетровської області Нова Зеландія залишається важливим торговельним партнером. Про зростаючий рівень партнерських відносин свідчить двосторонній аналіз зовнішньої діяльності.

Новозеландські підприємства найбільш зацікавлені у суднах, машинах та механізмах, пластмасах та полімерних матеріалах тощо. Обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився у 33 рази та складав $169,9 тис., а це 1,4% від обсягу показника України.

5 підприємств Дніпропетровської області експортували свою продукцію на новозеландський ринок, це підприємства металургійного комплексу, переробної промисловості та машинобудівні підприємства.

Підприємства експортери:

Своєю чергою 17 підприємств імпортерів регіону найбільше купували новозеландські товари, а саме: рибу та морепродукти, алкогольні напої, машини та механізми, інше. Імпорт товарів з Нової Зеландії в Дніпропетровську область зріс на 90,5% та складав $1,6 млн. Доля регіону в імпорті товарів України з Новою Зеландією становить близько 7%.

За обсягом імпортованої продукції до ТОП-5 увійшли наступні підприємства імпортери:

Імпортні операції переважно здійснювали підприємства харчової, переробної промисловості та торгівельні підприємства.   

Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел та сайту Головного управління статистики у Дніпропетровській області.