Нові можливості підтримки підприємництва

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва» від 29 квітня 2022 р. № 521.

Як пояснили у Міністерстві фінансів, до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28, внесено зміни в частині:

  1. можливості участі у державній програмі «Доступні кредити «5-7-9%» суб’єктів господарювання державного сектору економіки;
  2. застосування показника чистого доходу від реалізації замість показника розміру торговельних площ для великих підприємств роздрібної торгівлі, яким передбачена можливість отримання кредитів у розмірі до 1 млрд гривень;
  3. застосування для цілей Порядку терміну «торговельна компанія» з метою зниження складності тексту.

Також до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва за договорами фінансового лізингу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28, внесено зміни в частині:

  1. поширення Порядку на суб’єктів великого підприємництва;
  2. впровадження нових цілей державної підтримки:
  • фінансування суб’єктів підприємництва – с/г товаровиробників для провадження с/г діяльності на період дії воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення чи скасування,
  • фінансування суб’єктів підприємництва для забезпечення пасажирського та/або вантажного перевезення на період дії воєнного стану в Україні, компенсація винагороди за яким передбачається до рівня 0 % річних протягом воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування, але не більше 1 року з дати укладення договору фінансового лізингу, а після завершення цього періоду та до завершення строку дії договору фінансового лізингу – до рівня 5 % річних.

Окрім того, змінами до Порядку надання державних гарантій на портфельній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 723:

  1. уточнено перелік позичальників, які можуть отримувати державні гарантії для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань, з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України;
  2. диференціаційовано визначення граничного обсягу державних гарантій для кредитів наданих на різні цілі.

Станом на 16 травня уповноважені банки за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» видали 40 486 кредитів на загальну суму 110,1 млрд грн, з них за минулий тиждень – на 4,02 млрд грн, а це 1 124 пільгових кредитів.

За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано 1 124 пільгових кредитів на загальну суму 4,02 млрд грн. Усього з моменту старту Програми суб’єкти підприємництва станом на 16.05.2022 р. отримали від уповноважених банків 40 486 кредитів на загальну суму 110,1 млрд грн.

Джерело https://www.kmu.gov.ua