Нові податкові та митні послаблення на час воєнного стану – законопроєкт

Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики схвалив проєкт Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану” (№ 7190 від 22.03.2022 року). 

Як вказано в Пояснювальній записці, цей документ:

  1. Вдосконалює положення щодо оподаткування ПДФО власно вирощеної с/г продукції та звільнення від сплати ПДВ платників єдиного податку третьої групи на особливих умовах.
  2. Подовжує з 3 до 6 місяців період протягом якого платники, які не мали змоги подати податкову звітність, повинні виконати обов’язок щодо повної подачі звітності після закінчення особливого періоду.
  3. Звільняє від оподаткування ввізним митом товарів, що ввозяться на територію України в режимі імпорту та звільняє від ПДВ операцій з ввезення товарів на митну територію України платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, що сплачують податок за ставкою 2%. При цьому, передбачається спрощення процедур митного оформлення таких товарів.
  4. За 2021 та 2022 податкові (звітні) роки не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації та за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.
  5. Повністю звільнено від оподаткування ввезення транспортних засобів громадянами. Звільнено від акцизного податку та ПДВ ввезення транспортних засобів суб’єктами спрощеної системи.
  6. Визначено особливості функціонування митних органів на період воєнного часу.

Також передбачено, що:

  • реєстрація платником ПДВ призупиняється (не анулюється);
  • датою переходу на спрощену систему є дата зазначена у заяві;
  • за всі товари, придбані з ПДВ до переходу на спрощену систему і використані під час перебування на спрощеній системі, після закінчення воєнного стану треба буде нарахувати ПДВ;
  • для експортерів пального також не підлягає бюджетному відшкодуванню сума від’ємного значення з ПДВ, визначеного за відповідний звітний період, до розрахунку якої включено суми податкового зобов’язання за операціями із застосуванням ставки ПДВ для пального 7%. Такі суми будуть зараховуватися до податкового кредиту наступного періоду;
  • вводиться мораторій на документальні перевірки дотримання вимог законодавства з питань митної справи.

Джерело: https://ligazakon.net/