Ведення бізнесу
26 листопада поточного року, відбулось онлайн-засідання, присвячене презентації регіональних можливостей України та Іспанії.
Інформацією про можливості країн і регіонів, бізнес-клімат, а також своїм баченням перспектив співробітництва поділилися: Валерій Король, віцепрезидент ТПП України, Сергіо Куберос, президент ТПП Малаги, а також Дмитро Матющенко — радник-посланник Посольства України в Іспанії.
Сергіо Куберос акцентував на тому, що основу економіки Іспанії становить малий і середній бізнес. Місцеве законодавство визначає бізнес-структуру Іспанії як країни малих і середніх підприємств, підкреслюючи їх центральне місце в питаннях збільшення національного багатства, створення робочих місць і підтримки зайнятості. Малі та середні підприємства виступають фундаментом підприємництва та виробничої структури в Іспанії в цілому. Система торгово-промислових палат України спрямовує свою увагу на підтримку бізнесу, перш за все, малого та середнього бізнесу. Тому наші країни можуть знайти чимало спільних напрямів роботи.
Як зазначив віцепрезидент ДТПП Сергій Кучерявенко, Дніпропетровська торгово-промислова палата обслуговує один з найпотужніших регіонів, який вважається промисловим, аерокосмічним, гірничо-металургійним центром держави. Тому палата має зацікавленість у встановленні зв’язків з Асоціацією металообробників та машинобудівників Іспанії для започаткування діалогу з ними й запрошує приєднатися підприємства-членів ТПП Малаги.
Заступник директорки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Алім Молодан, презентував іспанській стороні структуру економіки та інвестицій Дніпропетровської області, а також надав інформацію щодо експортної та імпортної активності регіону, розповів про актуальні напрями інвестування та інструменти підтримки інвесторів, а саме:
Зокрема, зовнішня торгівля Дніпропетровської області з Іспанією має позитивні сальдо та динаміку. За три квартали 2021 року, товарооборот із зазначеною країною склав $174,9 млн, що перевищує відповідні показники за останні пʼять років. Експорт до Іспанії складається переважно з рослинної олії, чорних металів та виробів з них, полімерів та харчової продукції. Його здійснили 66 підприємств регіону на суму $122,1 млн. Водночас імпорт іспанських товарів становив $52,8 млн, складався переважно з продуктів переробки овочів, харчові продукти, фармацевтики, машин та обладнання. Імпортували продукцію до Дніпропетровської області 205 підприємств.
На території області присутнє лише одне підприємство з іспанськими інвестиціями, яке діє у сфері оптової торгівлі металами та металевими рудами. З метою розширення інвестиційної співпраці, підприємствам провінції Малага було запропоновано пріоритетні напрямки для інвестування, зокрема за проєктами ініціаторами яких є підприємства області:
Повна версія презентації за посиланням.
«Українські регіони хочуть використовувати свої можливості повною мірою, розширювати інформаційну базу партнерів. Наші іспанські колеги мають змогу познайомитися з можливостями щодо співробітництва з українськими регіонами і це допоможе встановити безпосередні ділові контакти не тільки між палатами, але й представниками регіонального бізнесу», – зазначив віцепрезидент ТПП України Валерій Король. А президент ТПП Малаги підкреслив: «Ми вважаємо важливим продовжувати розвиток співробітництва і сподіваємося на те, що спільна робота буде цікавою і корисною для обох країн».