Оновлена Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності

1 січня 2023 року набрав чинності Закон України від 19 жовтня 2022 року №2697-IX «Про Митний тариф України», згідно з яким українська товарна номенклатура гармнізована з сучасною міжнародною. Про це повідомляє Держмитслужба.

Так, для полегшення використання оновленої Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності Держмитслужба наказом від 23 листопада 2022 року №513 затвердила перехідні таблиці від УКТ ЗЕД версії 2017 року до УКТ ЗЕД версії 2022 року.

Як ними користуватися?

Перехідні таблиці – це два стовпчики з кодами один навпроти одного версій УКТ ЗЕД 2017 року ліворуч та 2022 року праворуч. Між кожною парою кодів міститься позначка «=», «ех» або «-» де:

  • «=» означає коди, які застосовувалися в УКТ ЗЕД 2017 року та повторно застосовуються в УКТ ЗЕД 2022 року без змін обсягів товарів, що класифікуються за цими кодами.
  • «ех» означає, що відповідна товарна підкатегорія 2022 року (правий стовпчик) двічі або більше разів трапляється у правому стовпчику таблиці «УКТЗЕД 2022» та містить тільки частину товарів відповідної товарної підкатегорії 2017 року (лівий стовпчик).
  • «-» застосовують для позначення змін у двох випадках:

1. Коли товари або частина товарів, що класифікувалися в одній окремій товарній підкатегорії в УКТ ЗЕД 2017 року, у новій УКТ ЗЕД 2022 року будуть класифікуватися в іншій товарній підкатегорії, зі зміною цифрового запису коду товару у новій товарній номенклатурі. При цьому новостворений код (товарна підкатегорія) УКТ ЗЕД 2022 року буде зустрічатися у правому стовпчику таблиці «УКТЗЕД 2022» лише один раз. Інакше кажучи, це можна назвати переходом старого коду в новий код.

2. Коли зміни у класифікації товарів на рівні товарних підкатегорій бувають незначні. У цьому випадку основна частина товарів, яка класифікувалися в одній окремій товарній підкатегорії в УКТ ЗЕД 2017 року, у новій УКТЗЕД 2022 року буде класифікуватися у такій самій товарній підкатегорії, без зміни цифрового запису коду – цифрового запису товарної підкатегорії. А знак «-» у цьому випадку попереджає, що незважаючи на те, що цифровий запис товарної підкатегорії не змінився, та все ж обсяг товарів, які класифікуються за цим кодом, таки зазнав змінив, хоч і незначних.

Завантажити перехідні таблиці можна на офіційному сайті Держмитслужби у розділі «Документи»

Джерело:www.export.gov.ua