Опитування Євробарометра показало, що європейці продовжують рішуче підтримувати Україну

Підтримка низки заходів, вжитих у відповідь на вторгнення Росії в Україну, залишається дуже високою. Майже дев’ять із десяти осіб (89%) згодні з наданням гуманітарної допомоги людям, які постраждали від війни, і більше восьми з десяти (84%) згодні з прийомом до ЄС людей, які рятуються від війни. 72% згодні з наданням Україні фінансової підтримки. Стільки ж (72%) підтримують економічні санкції проти російського уряду, компаній і фізичних осіб. Приблизно шість із десяти схвалюють надання Україні статусу кандидата в ЄС (61%) і фінансування Євросоюзом закупівлі та постачання військової техніки Україні (60%).

Більшість респондентів задоволені реакцію ЄС на вторгнення Росії в Україну (57%). 54% європейців дотримуються такої ж позиції щодо відповіді урядів їхніх країн.

Сильніший і незалежніший ЄС

З огляду на загарбницьку війну Росії проти України, понад вісім із десяти респондентів погоджуються, що ЄС має інвестувати значні кошти у відновлювані джерела енергії (83%) і якомога швидше зменшити свою залежність від російських джерел енергії (81%).

Понад дві третини громадян ЄС (69%) виступають за спільну зовнішню політику країн-членів і погоджуються, що Євросоюз має достатньо потужностей та інструментів для захисту економічних інтересів Європи у світовій економіці.

Понад три чверті європейців (77%) виступають за спільну безпекову та оборонну політику між країнами-членами ЄС. Цю думку поділяють понад шість із десяти респондентів у кожній країні-члені.

Майже сім із десяти респондентів (69%) виступають за спільну європейську політику щодо міграції, тоді як 68% підтримують спільну європейську систему надання притулку. У той же час три чверті респондентів (75%) виступають за посилення зовнішніх кордонів ЄС за допомогою більшої кількості європейських прикордонників і берегової охорони.

Війна в Україні та імміграція як головні проблеми для ЄС

28% європейців вважають імміграцію, з одного боку, та війну в Україні, з іншого, двома найважливішими проблемами, що з ними зіштовхнувся Євросоюз. Іншими проблемами є ситуація на міжнародній арені (24%), а також «зростання цін/інфляція/вартість життя» (20%, займаючи четверте місце, хоча це було першою причиною занепокоєння минулої весни).

Європейці бачать ЄС як місце стабільності в неспокійному світі

Позитивне сприйняття ЄС

Опублікований сьогодні 100-ий випуск дослідження Стандартного Євробарометра показує, що сім громадян ЄС з десяти (70%) вважають, що Європейський Союз є місцем стабільності в неспокійному світі. Це стосується більшості респондентів у всіх країнах-членах. Крім того, більш аніж шість громадян з десяти (61%) оптимістично налаштовані щодо майбутнього ЄС.

Контекст

100-й випуск Стандартного Євробарометра

Створений як інструмент, щоб ознайомлювати європейців один з одним, Євробарометр має ключове значення для кращого розуміння еволюції громадської думки в Європі. Стандартний Євробарометр, що його 100-ий випуск зараз видається, — це міжнаціональне дослідження, що проводиться двічі на рік за допомогою індивідуальних інтерв’ю, започатковане для оцінювання та порівняння тенденцій громадської думки в країнах-членах ЄС.

Стандартний Євробарометр 100 (осінь 2023) проводився з 23 жовтня по 15 листопада 2023 року в 27 країнах-членах ЄС. 26 471 громадян ЄС були опитані віч-на-віч.

Для отримання додаткової інформації

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні