Охоронні зони газотранспортної системи у відкритому доступі

Держгеокадастр продовжує доповняти Публічну кадастрову карту України корисними шарами даних різних видів. Крім наявної інформації щодо енергетики, міноборони, посівів, кадастру корисних копалин, аналітики, лісового та природно-заповідного фондів, додані дані про межі охоронних зон об’єктів газотранспортної системи України.

У 2021 році Держгеокадастр надав доступ до нового набору інформаційних даних – «Охоронні зони ГТС» (газотранспортна система). Ця інформація надається профільною установою – ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» та носить суто інформативний характер.

За допомогою шару «Охоронні зони ГТС», користувачі мають змогу відстежувати наявні обмеження на використання земельних ділянок, аналізувати які земельні ділянки перебувають у межах охоронної зони (для укладання договору земельного сервітуту) та приймати ефективні управлінські рішення.

Інформація про охоронні зони дозволить запобігти виникненню аварійних ситуацій на об’єктах газотранспортної системи України й уникнути порушень в охоронних зонах об’єктів магістральних газопроводів.

Нагадуємо, що на інвестиційній мапі Дніпропетровського регіону представлено понад 450 земельних ділянок типу «Greenfield» та «Brownfield» для бізнесових ідей.

Довідково:

Об’єкти ГТС – є об’єктами підвищеної небезпеки газотранспортної системи. Щоб звести потенційні ризики до мінімуму, існують технічні вимоги, допуски, стандарти, процедури, регламенти та правила поводження поблизу таких об’єктів. В залежності від діаметра газопроводу, охоронна зона може досягати радіусу 350 м від нитки газогону.

Джерело: www.land.gov.ua