Парламент прийняв за основу законопроєкт про довгострокові зобов’язання в рамках здійснення державно-приватного партнерства

20 травня 2021 року, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства.

Законопроєктом передбачається запровадження довгострокових бюджетних зобов’язань в рамках здійснення державно-приватного партнерства (концесії).

“Законопроєкт дозволить забезпечити повноцінне функціонування механізму державно-приватного партнерства для усіх сфер діяльності та створити умови для зростання обсягу приватних інвестицій в соціально-важливі інвестиційні проєкти”, – зазначила заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ірина Новікова.

Заступниця Міністра розповіла, що основна відмінність цього механізму від будь-яких інших – це довгостроковість, адже договір у рамках ДПП укладається терміном від 5 до 50 років. Такі договори передбачають виконання певних фінансових зобов’язань протягом всього строку дії договору. Однак, на сьогодні держава позбавлена можливості брати довгострокові зобов’язання, оскільки діє принцип трирічного бюджетного планування. Ухвалення законопроєкту забезпечить гарантію інвесторам щодо виконання державою своїх довгострокових зобов’язань в рамках державно-приватного партнерства.

Крім того, проєктом Закону пропонується:

  • встановити вимоги щодо загального щорічного обсягу довгострокових зобов’язань в рамках ДПП (концесії);
  • передбачити спрямування коштів Державного дорожнього фонду на здійснення плати за експлуатаційну готовність автомобільних доріг загального користування державного значення, побудованих в рамках виконання договору, укладеного в рамках ДПП, у тому числі концесійного договору;
  • врегулювати сплату концесійних платежів.

Джерело: www.me.gov.ua