Парламентарі проголосували за закон, який регулюватиме питання безпечності матеріалів, які контактують з харчовими продуктами

3 листопада 2022 року народні депутати України ухвалили в другому читанні Закон України «Про матеріали і предмети, що призначені для контакту з харчовими продуктами» (реєстр. № 4568 від 04.01.2021).  

Регулювання питання безпечності матеріалів, які контактують з харчовими продуктами

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зауважив, що реалізація Закону дозволить встановити єдині правила у сфері виробництва, обігу та використання матеріалів й предметів, які безпосередньо або опосередковано контактують з харчовими продуктами. Основна мета цього документу — комплексно врегулювати питання безпечності матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами, адже йдеться про здоров’я людей. Важливо було підготувати редакцію цього закону на основі вимог понад 10 актів Європейського Союзу, і тим самим створити законодавче підґрунтя для подальшої реалізації Угоди про асоціацію з ЄС. 

Новації регулювання

У Законі йдеться про такі матеріали та предмети як папір та картон, пластик, друкарські фарби, регенеровану целюлозу, силікон, текстиль, лаки й покриття, віск, деревину, клеї, кераміку, корок, гуму, скло, іонообмінні смоли, метали і їх сплави, активні та інтелектуальні матеріали і предмети, а також інші.

Серед основних новацій регулювання:

  • визначено загальні вимоги до предметів та матеріалів, що призначені для контакту з харчовими продуктами;
  • врегульовано відносини, пов’язані з виробництвом, обігом та використанням матеріалів і предметів;
  • впроваджено державну реєстрацію та ведення державного реєстру речовин, що використовуються у виробництві матеріалів і предметів та процесів переробки пластику (повторного використання)
  • визначено чіткі вимоги, щодо належної виробничої практики (GMP) при виробництві матеріалів та предметів, що призначені для контакту з харчовими продуктами;
  • удосконалено вимоги щодо державного контролю та відповідальності операторів ринку.

Довідково:

  • Закон розроблено на виконання пункту 20 Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Джерело: www.business.diia.gov.ua