Ведення бізнесу
В Україні за перші 5 місяців 2022 року випуск металургійної продукції знизився в середньому на 47% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
За даними Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» випуск чавуну становив 4,15 млн т — на 46,7% менше ніж минулого року. Водночас, сталі виготовили 4,24 млн т, що на 47,2% менше за показник відповідного періоду 2021 року. Також на 47,3% впала кількість прокату — до 3,79 млн т.
Зазначимо, що війна в Україні вдарила по металургійних підприємствах, які в основному були зосереджені на Сході країни, де зараз ведуться активні бойові дії. До вторгнення РФ металургія була для України найбільшим джерелом експортних надходжень.
Наразі виробничі й експортні можливості української металургії підірвані. Під час бойових дій знищили меткомбінати “Азовсталь” і ММК Ілліча, які були розташовані в Донецькій області. Саме вони були другим та третім підприємствами за величиною. Постраждало й найбільше підприємство галузі — Авдіївський коксохім.
Проте станом на червень в Україні вже почали працювати великі підприємства – “Запоріжсталь”, “АрселорМіттал Кривий Ріг” та інші. На жаль, вони не виробляють всіх позицій металопрокату, які потрібні клієнтам, але зараз працюють над тим, щоб замінити продукти, виробництво яких велося тільки на знищених «Азовсталі» та ММК ім. Ілліча.
Багато експертів зазначає, що після закінчення війни металургійна галузь має стати драйвером відновлення економіки України через посилений попит на металоконструкції на локальному ринку.
Джерело: www.gmk.center