Ведення бізнесу
Агрохолдинг KSG Agro розпочав збирати врожай міскантусу, який був посаджений у 2013 році на земельній ділянці площею 30 га .
В агрохолдингу впровадили технологію використання земель несільськогосподарського призначення для вирощування спеціальної енергетичної культури – міскантуса. В якості сировини для виробництва пелет ця культура набагато ефективніша, ніж відходи зернових.
За результатами збирання перших 3 га міскантусу, врожайність склала 12-15 тонн/га. Загальний об’єм врожаю планується в понад 400 тонн сировини для пелетного виробництва. Собівартість сухої біомаси міскантусу становить в середньому 200-220 грн/тонна.
В Україні галузь з вирощування енергетичних сільськогосподарських культур знаходиться у початковому стані, засаджено близько 4000 га земель. В основному це енергетична верба, тополя і міскантус. Всього в Україні нараховується близько 4 млн. га малородючих земель несільськогосподарського призначення, на яких вести традиційне сільське господарство не вигідно. Більшість з цих площ найкращим чином підходять для вирощування енергетичних культур.
Довідково:
Біомаса є одним з найбільш перспективних поновлюваних джерел енергії. Незважаючи на її обмежене використання в Україні, в структурі виробництва енергії з поновлюваних джерел в 2017 році саме біопаливо і відходи становили вагому частку ̶ 80%.
Темпи зростання сектора біоенергетики в Україні постійно зростають, складаючи:
Сумарно в 2017 році в Україні біоенергетика замістила 3,8 млрд. кубометрів природного газу.
Основними джерелами біомаси в Україні є відходи і залишки сільського господарства (солома, стебла і стержні кукурудзи, стебла і лушпиння соняшнику), а також перспективні спеціально вирощувані енергетичні культури (верба, тополя, міскантус).
«Практичний посібник з використання біомаси в якості палива у муніципальному секторі України» (для представників АПК) підготовлений членом Біоенергетичної асоціаціцї України ГО «Агентство з відновлюваної енергетики».
Джерело: за матеріалами KSG Agro