24 травня 2021 року на Всеукраїнському форумі «Україна.30. Земля» Президент України Володимир Зеленський підписав закон №2194 про земельну децентралізацію. 

«Цей рік увійде в історію нашої держави. Українська земля після десятків років поневірянь отримує свободу і свого справжнього господаря. Відтепер законними творцями земельних відносин стають громади. Вони – власники та розпорядники своїх земель. 8 довгих років Верховна Рада не могла прийняти цей закон. Тому для мене це перемога, за яку доводилося останні 1,5 року боротися, незважаючи на всі перешкоди. Сьогодні закон підписаний Президентом України і набуває чинності», – сказав Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Закон надає кожному громадянину та суспільству загалом спроможність контролювати дії влади, скасовує корупційну складову.

Документ передбачає низку положень з дерегуляції сфери землеустрою. Зокрема, зникають такі явища, як державна експертиза землевпорядної документації, погодження проектів землеустрою щодо відведення ділянки, авторський нагляд за виконанням проєктів землеустрою.

Також Президент зазначив, що Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони» (законопроєкт № 2195), який запроваджує електронні аукціони з купівлі-продажу землі.

«Це гарантія наповнення місцевих бюджетів, можливість кожного українця взяти участь в аукціоні й започаткувати своє фермерське господарство», – пояснив Глава держави.

Джерло: www.kmu.gov.ua