Ведення бізнесу
30 червня 2016 року в обласній раді пройшло засідання круглого столу з питань поводження з шахтними водами Кривбасу. Метою круглого столу стало об’єднання зусиль щодо співпраці Дніпропетровщини та Німеччини у вирішенні питання поводження з високомінералізованими водами.
Проблема поводження з шахтними водами Кривбасу дуже актуальна для Дніпропетровщини та сусідніх областей, які використовують воду Дніпра. Щороку до 14 млн м3 високомінералізованих шахтних вод накопичується у наслідок добування залізної руди в шахтах Кривбасу. Надлишки скидаються у річку Інгулець, промиваються близько 30 млн. м3 чистої води, а потім скидаються з у Дніпро. Це створює екологічну та техногенну загрозу для прісних водоймів, громадян та промислових об’єктів Криворізького басейну, Миколаївської та Херсонської областей.
Фахівці-практики наголошували, що на сьогодні реальної альтернативи ррозбавлення високомінералізованих вод прісною водою не існує.
Науковці ж пропонують трубопроводами відводити шахтні води у лимани, де природна мінералізація сама по собі є високою, а ще запозичити досвід німецьких фахівців з переробки та комплексного використання такої води.
За ініціативи голови облради Гліба Пригунова до вирішення цієї проблем залучили фахівців Програми підтримки „зеленої” модернізації української економіки” Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), що фінансується урядом Німеччини. Вони разом з науковцями, представниками промислових підприємств, органами влади, екологами та громадськістю узгодили створення робочої групи, яка підготує технічне завдання для техніко-економічного обґрунтування по вирішенню питання на підприємствах-забруднювачах.
Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство за дорученням голови обласної ради Гліба Пригунова стане координатором робочої групи та разом з промисловими підприємствами буде працювати над розробкою технічного завдання та аналізом існуючої ситуації з метою пошуку найбільш доцільної технології демінералізації шахтних вод.
«Одним з пріоритетів роботи обласної ради – є вирішення екологічних проблем. Ми не змогли залишити поза увагою проблеми скидання високомінералізованої води у водойми та річки, яка залишається внаслідок видобування залізної руди. Сьогодні у ході робочої зустрічі німецькі спеціалісти поділились своїм досвідом вирішення проблем очистки високомінералізованих вод, своє бачення висловили дніпропетровські екологи та представники підприємств. Саме об`єднавши зусилля бізнесу, місцевої влади та німецьких експертів ми почнемо зрушувати це питання з місця», – зазначив Гліб Пригунов.
Нагадаємо, що Дніпропетровська область стала першою серед українських регіонів, де проводять «зелену» модернізацію економіки. Відповідний меморандум про співпрацю у квітні 2016 року підписали Дніпропетровська обласна рада, представники Програми підтримки „зеленої” модернізації української економіки” Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Дніпропетровська торгово-промислова палата, Федерація роботодавців області та Екологічна неурядова організація.