Південний гірничо-збагачувальний комбінат (Південний ГЗК) у 2021 році інвестував у розвиток виробництва 5 млрд грн, що є максимальним показником за останні 10 років.

За словами генерального директора Костянтина Федіна, основний обсяг капіталовкладень спрямували на збільшення виробничої потужності комбінату, підвищення якості товарної продукції та оновлення парку техніки.

Раніше Південний ГЗК завершив реконструкцію двох технологічних секцій збагачення магнетитових кварцитів на першій рудозбагачувальній фабриці. Комбінат у рамках реконструкції встановив нові кульові млини, магнітні сепаратори, дешламатори та інше обладнання. Також Південний ГЗК замінив фундаменти, технологічні майданчики, металоконструкції, оновив мережі технічної води, опалення та аспірації.

Технологічні секції №9-10 ввели в експлуатацію наприкінці 2021 року. Запуск обладнання дав комбінату змогу виробити 13,5 млн т залізорудного концентрату у 2021 році.

«Обладнання вивели з експлуатації ще у 1990-ті роки через різкий спад виробництва. Тепер, по суті, Південний ГЗК збудував з нуля дві технологічні секції першої збагачувальної фабрики. Завдяки введенню їх в експлуатацію комбінат за підсумком 2021 року вийшов на продуктивність, якої не досягав понад 30 років», – повідомив Костянтин Федін.

Південний ГЗК у 2021 році збільшив випуск залізорудного концентрату на 5,5% в порівнянні з 2020 роком – до 13,5 млн т. Виробничий показник є найвищим за останні 30 років.

Південний гірничо-збагачувальний комбінат – один з основних виробників залізорудної сировини в Україні. Він спеціалізується на видобутку та збагаченні бідних залізистих кварцитів для отримання залізорудного концентрату (67,7% заліза) та доменного агломерату (58,18% заліза).

Виробничі потужності комбінату: 29 млн т сирої руди, 11 млн т концентрату та 2 млн т агломерату на рік.

Джерело: www.gmk.center