Північний ГЗК має намір замістити природний газ твердим біопаливом

Північний гірничо-збагачувальний комбінат (Північний ГЗК) Групи «Метінвест» планує реалізувати технологію заміщення природного газу твердим біопаливом.

Підприємство має намір використовувати подрібнене лушпиння соняшнику замість природного газу. Для цього планують встановити комплексу споруд та обладнання, яке буде підключено до випалювальних машин ЛУРГІ-552 A та B без внесення суттєвих змін до нявного обладнання.

При цьому вказується, що будівництво нового комплексу споруд для подавання біопалива передбачається здійснити на промисловому майданчику Північного ГЗК. Терміни реалізації проєкту та сума витрат на нього не розголошуються.

Раніше Північний ГЗК завершив ремонт електрофільтра на випалювальній машині ЛУРГІ 552В. Спеціалісти виконали ревізію осаджувальних молотків та коронувальних електродів, посилення опорних стійок, відновлення металоконструкцій корпусу.

Також спеціалісти комбінату відремонтували випалювальну машини ЛУРГІ 552А у цеху виробництва окатишів №2. На виконання запланованого обсягу робіт «Метінвест» спрямував близько 20 млн грн.

Північний ГЗК – один з найбільших гірничо-збагачувальних комбінатів у Європі. Входить до Групи «Метінвест». За підсумками 2021 року комбінат наростив виробництво товарних окатишів на 20,2% в порівнянні з 2020-м – до 6,35 млн т. Випуск залізорудного концентрату у 2021-му зріс на 5,2% р./р. – до 13,4 млн т.

Джерело: www.gmk.center