Ведення бізнесу
Протягом 2024-2027 років 50 мільярдів євро від ЄС буде спрямовано на фінансування державного бюджету, стимулювання інвестицій, а також технічну підтримку в реалізації програми.
План передбачає реалізацію реформ, які закладуть фундамент для подальшого відновлення й розвитку економіки та інтеграції України до ЄС.
Підготовка Плану для Ukraine Facility здійснювалася Кабінетом міністрів України за координації Міністерства економіки на чолі з Першим віцепрем’єр-міністром – міністром економіки Юлією Свириденко.
Робота над Планом велася в тісній співпраці з Європейським Союзом, а також в ході консультацій з бізнесом, громадським суспільством, аналітичними центрами, народними депутатами та представниками регіонів. Київська школа економіки здійснювала аналітичну та організаційну підтримку при розробці документа.
Реформи у Плані для Ukraine Facility розділені на 3 основні блоки: базові реформи, економічні реформи, а також ключові сектори.
План також має 3 наскрізні напрями, окремі заходи щодо яких передбачені в усіх розділах. Це “зелений” перехід, цифрова трансформація та європейська інтеграція.
ЗМІСТ ПЛАНУ
Для швидкого відновлення та довгострокового економічного зростання потрібні державні реформи, які створять основу для прискорення економічного відновлення та зміцнення інституційної спроможності. Закладаючи ці реформи в План для Ukraine Facility, Уряд прагне забезпечити комплексний, інтегрований підхід до розвитку на десятиліття вперед.
Зміни відбуватимуться за чотирма напрямками: фінансові ринки, управління державними активами та приватизація, людський капітал, а також бізнес-середовище. Ці кроки націлені на створення прозорої, справедливої та ефективної системи для залучення інвестицій, зручної для підприємців та держави. Вони забезпечать доступ бізнесу до капіталу, активів, та найголовніше — призведуть до збільшення кількості спеціалістів завдяки покращенню освіти та поверненню наших людей.
Наша стратегія секторального розвитку спрямована на концентрацію ресурсів та зусиль на ключових галузях, які мають як національне значення, так і глобальний потенціал. Їх зростання забезпечить комплексний розвиток економіки та активізує суміжні галузі.
Передбаченим у Плані 69 реформам відповідають понад 150 квартальних індикаторів виконання.
Вони також включають 16 інвестиційних індикаторів. Для їх виконання необхідно продовжити та посили програми щодо розвитку інфраструктури, розмінування, покращення енергоефективності, підтримку малого та середнього підприємництва, покращення доступу до освіти тощо.
Джерело: https://www.me.gov.ua/