Покровський ГЗК спрямує 10 млн грн на будівництво СЕС

Потужність сонячної електростанції становитиме близько 1 МВт

Покровський гірничо-збагачувальний комбінат (Покровський ГЗК) спрямує 10 млн грн на будівництво власної сонячної електростанції (СЕС) потужністю близько 1 МВт. Про це йдеться в корпоративній газеті підприємства.

Як розповів головний інженер Покровського ГЗК Юрій Коркодола, підготовчі роботи до будівництва СЕС почалися 8 квітня поточного року, а за тиждень стартував демонтаж металоконструкцій для підготовки території під будівництво об’єкта.

За словами Юрія Коркодоли, колектив вперше взявся за таку роботу, а досвід переймали у підприємств, які вже побудували і експлуатують подібні об’єкти. На підприємстві створили робочу групу фахівців, розрахували технічне завдання для проєктування та розпочали реалізацію.

Головний інженер Покровського ГЗК також пояснив, з якою метою будують СЕС.

«По-перше, комбінат отримає можливість забезпечення додаткового живлення і зменшення споживання із загальнодержавної мережі. По-друге, нам важливо спробувати свої сили і навчитися будувати такі об’єкти, вкрай необхідні в наш час. Адже всі ми розуміємо: найближчим часом дефіциту електроенергії не уникнути. Тому потрібно вчитися виробляти ресурс різними доступними способами», – розповів він.

За даними фахівців, потужність СЕС має сягати 1 МВт, але з урахуванням мережевих втрат буде дещо нижчою.

Вартість проєкту – орієнтовно 10 млн грн. З урахуванням того, що Покровський ГЗК перебуває у простої вже 7-й місяць, комбінат намагається заробити, використовуючи різні можливості – від надання послуг іншим підприємствам і до продажу металобрухту. Крім того, ведеться претензійна робота.

Обходитись власними ресурсами підприємство намагається у і будівництві СЕС – в основному це металопрокат б/в. Також застосовують технології, які не потребують залучення підрядників.

Як зазначає головний енергетик Покровського ГЗК Павло Літун, комплекс завдань для енергослужби в рамках будівництва СЕС полягає не лише у встановленні та підключенні сонячних панелей, а й у будівництві високовольтної повітряної лінії на 34 опори, встановленні трансформатора, виконанні ремонту підстанції.

За його словами, електроенергія, яку генеруватиме СЕС, буде спрямовуватись в загальну мережу Покровського ГЗК. Таким чином, підприємство зможе виробляти свою генерацію в річному об’ємі близько 1 млн кВт/год. Це дасть можливість споживати менше ресурсу із загальної мережі і економити кошти підприємства.

Нагадаємо, що Покровський ГЗК наразі не бачить перспектив перезапуску через проблеми з електроенергією. Комбінат, у першу чергу, не може повноцінно працювати через дефіцит е/е та її високу вартість для промисловості.

Як повідомляв GMK Center, Покровський ГЗК призупинив повноцінну роботу на початку листопада 2023 року. Серед основних причин – економічний спад в частині попиту і вартості продукції, що містить марганець, а також нестабільність енергопостачання. Спад попиту відбувся через зупинку основних споживачів продукції комбінату – українських феросплавних заводів.

 

Джерело: https://gmk.center/