Ведення бізнесу
Польща надає потужну підтримку Україні та українцям із перших хвилин російської агресії та продовжують надавати зараз. Вже третій рік повномасштабної війни, Республіка Польща підтримує військові зусилля України, а також надає гуманітарну та економічну допомогу, аби зробити все, щоб агресія росії проти України залишалася стратегічною невдачею. Також продовжує тісно співпрацювати з союзниками та партнерами на підтримку зусиль України, щоб відбити вторгнення росії та виграти війну.
Загальна польська допомога становила 3,2% ВВП країни (96,35 мільярда злотих, тобто приблизно €22,6 млрд), що є найвищим показником у світі.
За два роки російської агресії проти України Польща передала Україні 44 пакети допомоги на загальну суму майже €9 млрд.
Польща приєдналася до декларації G7 про взаємні довготривалі зобов’язання щодо України, а польські компанії братимуть участь у відбудові України.
У 2024 році Польща зосередилась на найнагальніших потребах, пов’язаних з освітньою та медичною інфраструктурою, а також підтримкою у модернізації країни – зміцнення українського самоврядування і реформи, яку готують її до членства в ЄС.
Підтримка також стосувалася таких питань, як постачання палива та забезпечення зв’язку в умовах війни. Половина наборів систем супутникового Інтернету Starlink, які постачаються в Україну (включно з абонементом), закуплені польськими установами.
Польща передала ЗСУ, серед іншого, понад триста танків, 72 гаубиці Krab – що становило 30% ресурсів польської армії,. Також передано 14 винищувачів, гелікоптери, системи протиповітряної оборони та боєприпаси. Республіка Польща була однією з перших країн, які постачали ЗСУ нові типи військової техніки, тим самим розвіюючи побоювання чи небажання інших країн підтримувати Україну.
Польська армія сама або разом із союзниками підготувала 22 тис. українських військових, що становить 30% українських військових, вишколених в межах європейської ініціативи.
Польська гуманітарна акція – благодійна організація, яка допомагає українцям пережити тяготи війни. Регулярно організовує матеріальну допомогу для ВПО та тих, хто не зміг покинути свої домівки. Доставляє продукти харчування та засоби гігієни, надає психологічну та фінансову підтримку, ремонтує приватні будинки та установи. Взимку допомагає паливом, пічками, генераторами та теплими ковдрами. Польська гуманітарна акція веде свою діяльність не тільки в областях, де ведуться боєві дії, а і в Київській та Дніпропетровській областях.
Польський Уряд передав сучасну апаратуру в однин з військових шпиталів Дніпропетровщини. Для забезпечення надання якісної та своєчасної медичної допомоги військовим шпиталь отримав генератори, апарати УЗД та ЕКГ, операційні столи, кардіомонітори, апарати ШВЛ, ортопедичні дошки, медико-тактичні аптечки. Завдяки новому обладнанню медики шпиталю зможуть врятувати ще більше життів.
Дніпропетровська область та польське воєводство Нижня Сілезія є багаторічними партнерами, які активно співпрацюють в гуманітарній та культурній галузях, обмінюються науковими досягненнями й здобутками у сфері місцевого самоврядування. Дніпропетровщина висловлює слова вдячності керівництву Нижньосілезького воєводства, депутатам регіонального Сейміку й особисто директору департаменту міжнародного співробітництва Офісу Маршала Нижньосілезького воєводства пану Кшиштофу Годуну та його співробітникам за ініціативу та активну участь в організації гуманітарної допомоги мешканцям Дніпропетровської області. Завдяки їхньому професіоналізму, злагодженій та своєчасній роботі з березня 2022 року Дніпропетровська область отримує необхідну гуманітарну допомогу, а саме:
На теперішній час в Дніпропетровській області працює 19 польських компаній, які інвестували в економіку області $4,7 млн. Польща є одним з головних зовнішньоторговельних партнерів регіону, та займає 1 місце серед експортерів, та 3 місце серед імпортерів країн світу.
За результатами 2023 року обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області складав $1,1 млрд та зменшився у порівнянні з 2022 роком майже на 30%. Польські підприємства найбільш купують чорні метали та вироби з них, руди, шлак, жири та рослинну олію тощо.
320 підприємств Дніпропетровської області експортували свою продукцію на польський ринок, це підприємства гірничо-металургійного комплексу, харчові та переробні компанії.
Імпорт товарів з Польщі в Дніпропетровську область збільшився на 16% у порівнянні з 2022 роком та складав $363,95 млн.
667 підприємств імпортерів регіону купували молоко та молочні продукти, нафту та продукти її перегонки, ефірні олії, пластмаси та полімерні матеріали тощо.
Імпортні операції переважно здійснювали підприємства металургійної, харчової, переробної промисловості та торговельні компанії.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел