Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини – одна з провідних програм уряду США зі сприяння збереженню та захисту культурної спадщини в усьому світі. Посольство США в Києві приймає пропозиції для Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) на 2025 рік.
Суми грантів: від $25 000 до $500 000 на проєкт
Кінцевий термін подання пропозицій: середа, 15 січня 2025 року
Пропрозиції слід надсилати на електронну адресу: KyivAFCP@state.gov.
Будь ласка, ретельно дотримуйтеся вказівок і формату заявок, описаних нижче. Автори відібраних пропозицій, схвалених офісом у Вашингтоні, будуть повідомлені та запрошені подати деталізовану проєктну заявку.
Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зв’яжіться з Відділом публічної дипломатії Посольства США в Києві електронною поштою за адресою KyivAFCP@state.gov
ЗАЯВКА – основа та резюме проєкту:
Кожна пропозиція повинна складатися не більше як із двох сторінок і містити:
- Основну інформацію щодо проєкту: вкажіть ім’я виконавця, робочу назву проєкту, очікувану тривалість проєкту (від 12 до 60 місяців), локацію проєкту та оцінку його вартості (сума, запитувана від AFCP, у доларах США).
- Короткий опис проєкту: надайте короткий опис (максимум 3000 символів), в якому буде викладено проєктні дії, очікування (проміжні результати) та передбачувані результати (підсумки).
- Візуальну або аудіовізуальну документацію: включати п’ять (5) високоякісних цифрових зображень ( у форматах JPEG чи PNG) або аудіовізуальних файлів, які передають характер і стан місця, колекції чи традиції та свідчать про терміновість або необхідність здійснення проєкту (наприклад, обвал стін, пошкодження від води).
Якщо ваша заявка від першого раунду конкурсу перейде в другий раунд, Посольство США запропонує вам подати повну аплікаційну форму.
Мета:
Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини (AFCP) допомагає захищати історичні будівлі, археологічні пам’ятки, музейні колекції і традиційні прояви культури, такі як мови та ремесла корінних народів, у всьому світі. Проєкти, відібрані для фінансування через грантову програму AFCP, сприятимуть досягненню дипломатичних цілей США та продемонструють глибину поваги США до культурної спадщини України. Пропозиції пропагуватимуть цілі зовнішньої політики США та демонструватимуть лідерство США у сфері збереження та захисту культурної спадщини в усьому світі.
Установи, які можуть брати участь у конкурсі:
- Українські вищі навчальні заклади
- Українські неурядові організації (НУО)
- Українські державні організації (де це дозволено)
- Міжнародні громадські організації та урядові установи
- Вищі навчальні заклади США
- Некомерційні організації США (розділ 501(c)(3) IRS)
AFCP не надаватиме гранти окремим особам, комерційним організаціям або колишнім грантерам, які не досягли поставленої мети або не дотримали вимог до звітності. Всі організації повинні мати номер унікального ідентифікатора суб’єкта (UEI), виданий через www.SAM.gov, а також дійсну реєстрацію на SAM.gov, щоб отримати федеральну допомогу США.
Якщо пропозиція переходить до другого раунду (подання повної проєктної заявка) і якщо очікуваний виконавець не зареєстрований на SAM.gov, він повинен негайно почати процес реєстрації, щоб відповідний номер уже існував у разі, якщо проект буде остаточно обрано для надання гранту. Процес реєстрації може тривати кілька тижнів, тому важливо уникати затримок. Якщо проєкт обрано для надання гранту, а реєстрацію не завершено, нагородження може бути відкладено до наступного фінансового року, відповідно до наявності фінансування.
Сфери фінансування: Програма грантів AFCP підтримує збереження археологічних об’єктів, історичних будівель і пам’яток, музейних колекцій і форм традиційного культурного самовиразу, таких як мови та ремесла корінних народів. Проєктна діяльність може містити:
- Анастилоз: повторне збирання об’єкта з використанням його оригінальних частин.
- Збереження: консервація або інше усунення пошкодження чи погіршення стану об’єкта чи місця.
- Консолідація: повторне з’єднання елементів об’єкта чи пам’ятки.
- Документація: запис стану та важливих особливостей об’єкта, місця чи традиції в аналоговому або цифровому форматі.
- Інвентаризація: перелік об’єктів, місць або традицій за місцем розташування, особливостями, віком або іншими об’єднавчими характеристиками.
- Превентивне збереження: усунення умов, які загрожують або завдають шкоди об’єкту, пам’ятці, колекції чи традиції.
- Реставрація: заміна відсутніх елементів для відтворення первісного вигляду об’єкта або місця, зазвичай підходить для образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва та історичних будівель.
- Стабілізація: Зменшення шкідливого впливу на об’єкт або підвищення стійкості об’єкта чи місця.
Пріоритети фінансування:
У 2025 фінансовому році фонд надаватиме перевагу заявкам на проєкти, які безпосередньо підтримують один або кілька з таких напрямків:
- Безпосередня підтримка зобов’язань США за договором або двосторонньою угодою.
- Безпосередня підтримка політики, стратегії та цілей США, як зазначено в Стратегії національної безпеки, Інтегрованій стратегії країни чи інших планових документах уряду США.
- Безпосередня підтримка цілей країни-партнера або громади, які виходять за межі збереження культурної спадщини.
- Підтримка зниження ризиків і стійкості культурної спадщини в схильних до стихійних лих або політично нестабільних та економічно неблагополучних регіонах.
- Підтримка відновлення культурної спадщини після катастроф.
- Є доповненням до інших програм ECA (Бюро з питань освіти і культури) або публічної дипломатії.
Фонд не підтримує наступне: AFCP не підтримує вказані нижче види діяльності чи витрати, і Бюро з питань освіти та культури (ECA) розглядатиме заяви на підтримку AFCP для будь-якої з цих видів діяльності чи на відповідні витрати як неприйнятні:
- Збереження або купівля культурних об’єктів, колекцій або нерухомого майна, що перебувають у приватній чи комерційній власності, включно з тими, передача яких із приватної чи комерційної власності у державну передбачається, планується чи триває, але не завершена на момент подання заявки.
- Збереження природної спадщини (фізичних, біологічних та геологічних утворень, палеонтологічних колекцій, середовищ існування видів тварин і рослин, що перебувають під загрозою зникнення, скам’янілостей тощо), якщо природна спадщина не має виміру культурної спадщини або не пов’язана нею.
- Збереження останків гомінідів або людини.
- Збереження новинних засобів масової інформації (газети, кінохроніка, радіо- та телепрограми тощо).
- Збереження опублікованих матеріалів, доступних в іншому місці (книжок, періодичних видань тощо).
- Розробка навчальних програм або навчальних матеріалів для обов’язкового використання в класі.
- Археологічні розкопки або пошукові дослідження з дослідницькою метою.
- Історичні дослідження, за винятком випадків, коли дослідження є виправданим і невід’ємним складником успіху запропонованого проєкту.
- Придбання або створення нових експонатів, предметів чи колекцій для нових або наявних музеїв.
- Будівництво нових споруд, добудова або постійне покриття (наприклад, археологічних пам’яток).
- Нові твори мистецтва: замовлення нових творів мистецтва чи архітектури з метою увічнення або для цілей економічного розвитку.
- Нові або сучасні адаптації: створення нової або сучасної адаптації наявних традиційних танців, пісень, співів, музичних композицій, п’єс або інших вистав.
- Гіпотетичні реконструкції: створення гіпотетичних реконструкцій культурних об’єктів або місць, які вже не існують.
- Переміщення: переміщення культурних пам’яток з одного фізичного місця в інше, якщо не існує безпосередньої загрози їх незворотного пошкодження або знищення.
- Вивезення: вивезення культурних об’єктів або елементів культурних об’єктів з країни з будь-якої причини.
- Оцифрування: оцифування культурних об’єктів або колекцій, якщо вони не є частиною чітко визначеної роботи зі збереження, документування чи публічної дипломатії.
- Плани збереження або дослідження: плани збереження або інші дослідження, якщо вони не є одним із компонентів більшого проєкту для впровадження результатів цих досліджень.
- Грошові резерви або пожертви: грошові резерви, пожертви або поновлювані фонди (кошти мають бути витрачені протягом періоду надання гранту [до п’яти років] і не можуть використовуватися для пожертв або створення поновлюваних фондів).
- Кампанії зі збору коштів: витрати на кампанії зі збору коштів.
- Непередбачені витрати: непередбачені або різні витрати.
- Витрати до рішення про надання гранту: витрати на роботу, виконану до оголошення про надання гранту, якщо це не дозволено відповідно до 2 CFR 200.458 і не затверджено грантовим офіцером.
- Міжнародні поїздки: міжнародні поїздки за межі країни проєкту, за винятком випадків, коли поїздки виправдані та обов’язкові для успіху запропонованого проєкту або для того, щоб надати керівникам проєкту можливість навчання та обміну з експертами з питань культурної спадщини.
- Обмеження вартості проєкту: окремі проєкти вартістю менше 25 000 доларів США або понад 500 000 доларів США.
- Незалежні проєкти США: незалежні проєкти США за кордоном.
Додаткова інформація
Джерело: https://gurt.org.ua/