Ведення бізнесу
14 серпня 2017 року відбулася офіційна презентація інвестиційного паспорту Дніпропетровської області головою обласної ради Глібом Пригуновим. Інвестиційний паспорт є обов’язковим документом для території, яка зацікавлена в залученні інвестицій, як внутрішніх так і закордонних. Паспорт містить усю необхідну інформацію щодо економічного та інвестиційного потенціалу області, дані щодо логістичної інфраструктури, механізмів підтримки інвестиційної діяльності малого та середнього бізнесу, зовнішньо-економічної діяльності, а також перелік інвестиційних проектів та пропозицій. У паспорті є корисні посилання на інтернет-сторінки центрів надання адміністративних, митних та податкових послуг, провідних підприємств регіону, фінансових програм підтримки бізнесу.
Структурована інформація про регіон в одному виданні, дозволяє потенційному інвестору отримати максимум інформації в найкоротші терміни, а безкоштовність надання інформації є певною преференцією від місцевої влади.
«Документ такого рівня в області створено вперше, у 2014 році область вже мала інвестиційний паспорт, але цим займався Центр з інвестицій та розвитку на державному рівні. Зараз же інвестиційний паспорт був підготовлений командою Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства. Хочу зазначити, що ексклюзивність документу полягає не тільки у тому, що він є вперше зібраним єдиним комплексним документом, який містить великий об’єм інформації, але і в її подачі. Наприклад, в питаннях логістики спробували відійти від простого переліку видів транспорту та об’ємів вантажів, а зосередилися на конкретних можливостях річкових портів, контейнерних терміналів, митних постів, авіаційному хабі. Таким чином, паспорт може стати джерелом нових рішень для бізнесу. В паспорті ми вперше зруйнували стереотип, що Дніпропетровщина це центр гірничодобувної та металургійної промисловості. У нас дуже великий інтелектуальний потенціал. Наприклад, в області працює 200 вітчизняних та іноземних IT — компаній. П`ять з них входять в топ – 10 найпотужніших в Україні», — розповів Гліб Пригунов.
«Наявність інвестиційного паспорту підготовленого комунальним закладом, свідчить про зацікавленість влади в роботі з потенційними інвесторами, діяльність такої структури як DIA, яка супроводжує інвестиційні проекти під час їх реалізації. Паспорт буде оновлюватися кожен рік та буде щорічним виданням області. І я сподіваюсь, що розроблений паспорт стане дієвим механізмом у залученні інвестицій», – сказала директор DIA Валентина Затишняк.